OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın - Tekil Mesaj gösterimi - Duygu Saati Yapalım ;)
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-31-2010, 10:06 PM   #1 (permalink)
Elif KARACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Elif KARACAN
Elif KARACAN
Profesyonel
Elif KARACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 265
Aldığınız Beğeni:77
Beğendikleriniz:0
Rep Derecesi: Elif KARACAN İyi Bir Yolda Adım Attı.

Duygu Saati Yapalım ;)

Evde anne babaların, okul ya da yuvalarda öğretmenlerin çocuklara yardım yardım ederek uygulayabilecekleri bu faaliyet için karton ya da kağıt, makas, raptiye ve kurşun kaleme ihtiyacınız olacak.
Küçük çocuklar için kağıt ya da kartonu daire şeklinde kesip hazırlayın. Çocuklar
daire şeklinde kesilmiş kağıdın üzerine aşağıdaki gibi duyguları belirten yüzler çizsinler. Duygu saatine
istediğiniz diğer duyguları ifade eden başka yüzler de çizilebilir.
Büyük çocuklar kağıdı daire şeklinde kendileri de kesebilirler.
Saatin ortasına bir delik açıp buraya raptiye ile tutturacağınız karton ya da kağıttan bir ok koyun.
Duygu saatini çok çeşitli faaliyetlerde kullanabilirsiniz.
Duyguların adlarını öğrenen çocuklara saatin okunu yüzlerden birine getirerek bu duygunun adını sorabilirsiniz. Çocuklar bunu kendi aralarında da yapabilirler.
Anne baba ya da öğretmenler küçük senaryolar yaratıp, bu olay karşısında hangi duygu içinde olursunuz diye sorabilirler. (Okul bahçesinde oynarken birisi seni itti ve yere düştün ya da öğretmenin yaptığın resmi çok beğendiğini ve okulda sergileyeceğini söyledi nasıl hissedersin gibi.) Çocuk duygu saatini kullanarak cevap verir ve duyguları hakkında konuşur.
Güle Güle kullanın ...
Eklenmiş Resmin önizlemesi
ghnghnb.jpg   untitledkol.jpg  
Elif KARACAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır