OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın - Tekil Mesaj gösterimi - Çanakkale Geçilmez
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-16-2015, 11:01 PM   #1 (permalink)
okuloncesidunyam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
okuloncesidunyam
okuloncesidunyam
Acemi
okuloncesidunyam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 6
Aldığınız Beğeni:2
Beğendikleriniz:0
Rep Derecesi: okuloncesidunyam İyi Bir Yolda Adım Attı.

Çanakkale Geçilmez

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin bu sene 100. yıl dönümüdür. Bugün Çanakkale Zaferi hakkında öğrencilerime bilgi verdim. Çeşitli slaytlar gösterdim. Sonrasında Şehitler Abidesi mobili yaptık. Etkinliğimiz için gerekli malzemeler; bayrağımız, oluklu mukavva, desenli kağıt, rafya, yapıştırıcı, makas, çift taraflı bant.

Kırmızı oluklu mukavvayı kare şeklinde kestik. Açık sarı oluklu mukavvadan da dikdörtgen şekli kestik, iki tarafından da orta kısmından kestik (Aşağıda fotoğrafı vardır). Sarı oluklu mukavvanın kestiğimiz kısımlarından katladık ve kırmızı mukavvaya yapıştırdık. Desenli kartondan kalpler ve daireler kestik. Bu kestiğimiz daire ve kalpleri birbirine yapıştırdık ki iki tarafı da desenli olsun. Yaptığımız kalpleri ve daireleri delgeçle deldik ve rafya geçirdik. Bu süsleri mobilin alt kısmına yapıştırdık. Kırmızı oluklu mukavvanın dört kenarından deldik ve rafya bağlayarak mobili asmak için üst taraftan bağladık. Şehitler Abidesi’ne bayrağımızı yapıştırdık. Ön kısmına “Şehitler Ölmez!”, üst kısmına da “Çanakkale Geçilmez!” yazdık ve yapıştırdık.

Etkinliğime Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle son vermek istiyorum.

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker

Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın.

okuloncesidunyam isimli Üye şimdilik offline konumundadır