OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın - Tekil Mesaj gösterimi - Erdoğan'dan Kılıcdaroğlu'na: Kuzu kuzu takip edersin
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-13-2016, 10:47 PM   #1 (permalink)
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İsmail MART
İsmail MART
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Erdoğan'dan Kılıcdaroğlu'na: Kuzu kuzu takip edersinKocaeli'nde toplu acılış toreninde mutekellim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Temel muhalefetin başındaki, Turkiye'bile riyaset sistemiyle ilişik 'soluk dokulur' diyor. Bunlar, siyasal sapkınlık icinde. Bunlar, siyaseti bilmiyor. Bunlar, politika cahili. Siyasal gokce yazın cahili. Şayet benim milletim bu ulkede kalkıp birlikte 'Evet biz başkanlık sistemine geciyoruz' derse, sen ustelik kuzu kuzu takip edersin" dedi.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:10 Ağustos'ta millete gittik mi, gittik. 14 fırka bir araya geldiler mi, geldiler. Bu kardeşiniz tek başına onların karşısına bundan sonra mı? Siz ne yaptınız? Yuzde 52 ile bu kardeşinizi desteklediniz. Onların fos ne oldu, hic. Ferda olacak olan de budur. Biz hatır vakit kaybetmeden Kızılay'a veririz Kızılay'a. Gorungu bu buyukluğunde basit.
Ben bu zatın ismini ağzıma almam. Ve biz dem veririz, karın biz nerede veririz? Vatanımızın kurtuluşunda veririz. Akıl tığ nerede veririz? Terore karşı veririz. Şu anda tek millet diyenler, tek alem diyenler, bir tane yurt diyenler, tek devlet diyenler bu işin mucadelesini veriyor. Tığ inanarak, dosdoğru ayakta durarak bu yolda yurumeye bitmeme edeceğiz ve bu ay cokca enteresan benzeri aydır. Bunlar, bu ana ihtilaf gecmişi itibarıyla akilane, bunlar hep dem doktuler. Bunlar, aha bu ayın icerisinde iki dolaşma var ki cokca onemlidir. Bunlardan birisi ferda vasıl olacağımız 14 Mayıs, gayr birlikte iki hafta bilahare ulaşacağımız 27 Mayıs. Bu tarihlerden biri demokrasimiz uzere ak ayrımsız gundur, 14 Mayıs. Gayr umum aksine kara tıpkısı gundur.
Millet adına bu CHP butun darbecilerin kapısını calmıştır. Darbecilere ruya bağlamıştır, aradan guzeşte 66 yıla rağmen tarzlarını ve usluplarını tek aynıyla yollarına bitmeme ettiklerini goruyoruz. Aha, tek fırka donemindeki siyasi kurumun adını ve mirasını yaşatma iddiasındaki esas muhalefetin başına musallat edilen zatın hezeyanlarını bilcumle alay malay izleme ediyoruz. İnanın bana bunların ağababalarının 14 Mayıs 1950'deki hissiyatları, 27 Mayıs 1960'taki sevincleri neyse, şimdikilerin de duyguları bire bir.
Bunlar millete ve milletin değerlerine duşmanlığı yontem sandılar. Bunca yıldır yaşadıklarından oğut almadıkları kabil cemi aksine kinlerini ve hırslarını sonsuz biledikleri anlaşılıyor. Yoksa ne aklı başındaki kayırıcı milli iradenin, Meclis'in, siyasetin konusu olan benzeri meseleyi getirip ustelik ortamında koku guzeşte cumlelere
sıkıştırır. Hani siz Ataturkcuydunuz? Hangi diyor Ataturk? Ferman umursamayan şartsız milletindir diyor. Sen milletin olan boyle benzeri ferman hakkını ne zamandan beri eşkıyalara, cetelere veriyorsun? Hatır kim doker? Mafya doker, cete doker, haydutlar doker, yıldırıcı doker. Bunlar zaten şu anda teror orgutunun ağzıyla konuşmaya başladılar.
Bunlara şurası talkın etmemiz gecişsiz; şayet kendinize guveniyorsanız, alcalma etmeyin 2019'da elhak Cumhurbaşkanlığı secimi birlikte var. Ama ondan ilk kavim başkanlığa karar verirse, eh, haydi bakalım o ant 'hodri meydan' deriz ve buyurun meydana cıkarsın.
Işte goruyorsunuz, Turkiye, sınırları icinde ve dışında dunyanın yer eli hunriz teror orgutlerine alın tarihi tıpkısı savaşım veriyor ama birileri cıkıyor bundan vazgecmemizi istiyor. Ulusalcı Debi Partisi cıkıyor diyor kim 'Terore cebin tığ iktidarın yanındayız'. Amma asıl tehaluf benzeri şeyi soyleyemiyor. Munasebet? Dert ayrıksı balkı. Cunku bunlarla muamma ortaklıkları var. Bastırık burada.
Bangladeş'te Topluluk-i İslami Partisi Lideri Motiur Rahman Nizami'nin idamına ilişik "Hangi diyorum biliyor musunuz? Fazla soze luzumlu bulunmayan, 'Zalimler icin yaşasın cehennem' diyorum. Kimsenin sesi daha cok mı? Cıkmadı. Demokrasiye inandıklarını soyleyenlerin sesi daha cok mı? Cıkmadı. Amma Batı'ustelik hakeza tıpkısı ozdek olsa kıyamet kopar. Ancak orada olen bir Mutekit olduğu uzere, tıpkı Mutekit onder olduğu icin hepsi gulduler ve adeta Suriye'de olduğu uzere alkışladılar. Turkiye'dahi idam cezası olmadığı halde yargının verdiği
kararlardan teror operasyonlarına buyukluğunde secme aktarılma ensemizde boza pişirenler Bangladeş'teki bu aheste olayı gormezden, duymazdan geliyor. Bunun adı vicdansızlıktır, insafsızlıktır, riyakarlıktır."
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla