OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın - Tekil Mesaj gösterimi - Parça Şekillerden Resim Yapmak
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-03-2023, 03:48 PM   #1 (permalink)
Seherin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seherin
Seherin
Etkinlik Uzmanı
Seherin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1282
Aldığınız Beğeni:88
Beğendikleriniz:76
Rep Derecesi: Seherin İyi Bir Yolda Adım Attı.
Cool

Parça Şekillerden Resim Yapmak

Bu şekillerde, sanat öğrenirken, çocuklar bir resim oluşturmak için çeşitli kesik parçaları birleştirir.

GEREKLI MALZEMELER
kalın renkli kağıdı
El yapımı köpük, kalın ve renkli kağıt
Makas
Tutkal çubuğu
sanat zımbaları

1. adım- Arka plan için kağıt kesin.
Arka plan için 9" x 12" renkli kağıdı kullanın. İlginç şekilli bir resim için, büyük bir kalın kağıdını (ör. 12" x 18") büyük bir kare, üçgen, daire veya kalp şeklinde kesin.

2. adım- Kağıt veya köpük şekilleri yapın.
Renkli kağıt veya sanat köpüğü üzerine çeşitli boyutlarda daireler, üçgenler, kareler, dikdörtgenler, ovaller, yamuklar, kalpler, yıldızlar ve şekilleri kesin. Küçük şekiller yapmak için sanat yumruklarını kullanabilirsiniz.

3. adım-Görüntü oluşturmak için şekilleri birleştirin.
Görüntü oluşturmak için şekilleri birleştirmeyi deneyin. Çocuklara şekil kombinasyonlarıyla oynamaları, keşfetmeleri ve yaratıcı olmaları için bolca zaman tanıyın.

4.adım- Şekilleri yapıştırın.
Oynamayı bitirdiğinizde ve çok sayıda görüntü bulduğunuzda, resminize hangilerini koymak istediğinize karar verin. Şekilleri arka plan kağıdına yapıştırın.

5. adım-Sevimli bir kardan adam ve çok sayıda çam ağacı ile bu kış resmi çoğunlukla daireler ve üçgenlerden oluşuyor. Birkaç dikdörtgen, oval ve bir yamuk, resmi tamamlar.

6. adım-Dört üçgen ve bir oval, bu güzel kelebeğin ana şeklini tanımlar. Çeşitli küçük renkli şekiller ona farklı bir karakter kazandırır.

7. adım-Geceleri uçan bir uçağın resmi sadece birkaç temel şekilden oluşturulabilir.

8. adım-Bu üçgen resim, bir ev, bir kız, birkaç ağaç, uzaktaki dağlar ve parlak parlayan bir güneş de dahil olmak üzere tüm şekil manzarasına sahiptir.
Seherin isimli Üye şimdilik offline konumundadır