OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın - Tekil Mesaj gösterimi - Sen Dinle Biz Dans Edelim
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-04-2010, 09:57 AM   #1 (permalink)
Yasemin ORDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yasemin ORDU
Yasemin ORDU
İşin Ustası
Yasemin ORDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 537
Aldığınız Beğeni:288
Beğendikleriniz:13
Rep Derecesi: Yasemin ORDU İyi Bir Yolda Adım Attı.

Sen Dinle Biz Dans Edelim

Etkinlik Adı: Sen Dinle Biz Dans Edelim
Etkinlik Süresi: Her çocuk için 1-2 dakika
Gerekli Materyaller: MP3 çalar ve kulaklık
Etkinlik Süreci: 1ders saati

Öncelikle sırayla çocuklara, içerisinde çeşitli dans müziklerinin bulunduğu mp3 çalardan kısa süreli müzikler dinletilir ve kulaklykla müziği dinleyen çocuğun müzik eşliğinde dans etmesi istenir. Diğer çocuklardan da, dans eden çocuğun hareketlerine göre eleriyle veya bedenleriyle ritim tutmaları istenir. Sırayla bütün çocuklar bu süreci gerçekleştirir.

Daha sonra yeniden başa dönülür ve içerisinde çeşitli dans müziklerinin bulunduğu mp3 çalardan kısa süreli müzikler dinletilir ve kulaklıkla müziği dinleyen çocuğun müzik eşliğinde elleriyle veya bedeniyle ritim tutması istenir. Ardından diğer çocuklarda bu ritme uygun olarak sanki o müziği dinliyormuşçasına dans ederler. Tüm çocuklar bu süreci gerçekleştirir.

Son olarak bütün çocukların duygu ve düşünceleri alınıyor. Müzik dinleyip dans ederken neler hissettikleri, arkadaşlarının dinlediği müziğe ritim tutarken neler hissettikleri ve müziksiz yalnızca ritimle dans ederken neler hissettikleri sorulur.
Alıntıdır....
Yasemin ORDU isimli Üye şimdilik offline konumundadır