OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın - Tekil Mesaj gösterimi - Değişik bir orman projesi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-23-2011, 09:30 PM   #5 (permalink)
Aslıhan GÜNEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aslıhan GÜNEY
Aslıhan GÜNEY
Profesyonel
Aslıhan GÜNEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 308
Aldığınız Beğeni:203
Beğendikleriniz:26
Rep Derecesi: Aslıhan GÜNEY İyi Bir Yolda Adım Attı.
Alıntı:
Handee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aslıhan hocam ellerinize saglik fakat bir konuda fikrimi belirtmek istiyorum. bende anaokulu ogretmeniyim ve etkinliklerimi olabildigince ogencilerimi ozgur birakarak, kaliplar icerisinde olmadan ayarlamaya calisiyorum. etkinlikleriniz cok guzel ama bana cok fazla kaliplastirilmislar gibi geldi.yani illa o agac oyle olmak zorunda degil, veya o cicekler...tabii ki burda etkinlik oncesi cocuklara verdiginiz yonergeleri duymak lazim. diger orneklerinize de baktim hepsinden harmanladim ve oyle aktivitemi sectim. kolay gelsin, surekli etkinlik paylasiyorsunuz, tesekkur ederim kendi adima.
Hande öğretmenim...Size katılmakla birlikte bana düşen cevap hakkımı kullanmak istiyorumÇocukları elbette özgür bırakmalıyız ve bırakıyoruz da ancak yerinde ve gerekli müdahaleler de onlara hem doğruyu hem güzeli öğretmek açısından olmalı öyle değil mi?Sene başında bir çizili bir daireyi keserek üçgen şeklinde çıkaran çocuklarım şimdi nasıl kesmeleri gerektiğini müdahalelerim sonucunda öğrendiler ve ortaya güzel sonuçlar çıktı, bunu görmek en güzel mutluluk olsa gerek diye düşünüyorum...Kaldı ki okul öncesinden ve çocuk gelişiminden anlamayan ama birlikte çalışmak zorunda -olduğumuz hatta çoğu zaman amirlerimiz olan bazı insanlar var biliyorsunuz bizleri yaptığımız faaliyet ve gösterilerle sınadıklarını da biliyorsunuz. Anlatamıyorsak onlara olması gerekeni suyundan gitmek gerekir diye düşünüyorum ve bu yüzden bazı faaliyetlerimi sene sonu sergilerde kullanmak üzere çocuklara daha fazla destek vererek yapıyorum. Umarım açıklamam sizi tatmin eder..
Ben de teşekkür ederim eleştirileriniz için ve sizlerinde paylaşımlarını görmek isterim...