OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   DENEY ETKİNLİKLERİ (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/deney-etkinlikleri-25/)
-   -   Renkli şişe (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/deney-etkinlikleri-25/renkli-sise-3985/)

Yasemin ORDU 10-11-2011 05:09 AM

Renkli şişe
 
Renkli şişe


Bildiğimiz yağ ve su karışımı deneyinin biraz daha albenilisini yapmışlar. Bu şekilde çocuklar tarafından daha çok sevileceğine eminim. Zaten bu deneyi hazırlayan kişi de kendi çocuğunun çok ilgisini çektiğini ve mutfağa her girdiğin de şişeyi çalkalayıp izlediğini yazmış. Şimdi bilmeyenler için yapılışını yazıyorum.
Plastik bir şişenin yaklaşık dörtte üçünü kızartma yağı ile dolduruyoruz. Geri kalan boş kısma da (çocuklarla seçtiğiniz bir gıda boyası ile renklendirdiğiniz) suyu huni yardımı ile şişeye boşaltıyoruz. Resim de gördüğünüz gibi deneyin sahipleri yeşil rengi seçmişler ve ortaya hoş bir görünüm çıkmış. Deneyimizin son kısmı da güvenlik ile ilgili… Şişemizin ağzını uhulayıp ya da bantlayıp kapatıyoruz ki çocuklar içmeye çalışmasın.
Vee artık şişemiz çalkalanmaya hazır! Yağ ve suyun birbirinden ayrılışını izlemek, bunu ilk defa görecek olan küçükler için eğlenceli olsa gerek… Sınıfların da uygulamak isteyen öğretmenlerimiz varsa, farklı renkler kullanarak çocuklara görsel bir şölen sunabilirler.

Esra ŞEN 10-11-2011 08:28 PM

emeklerine sağlıkk

Yasemin ORDU 10-12-2011 06:38 AM

GÜle gÜle kullan canim


Forum Saati: 12:18 AM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO