İhlas koleji yeni eğitim dönemine hazırlanıyor - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 08-18-2015, 12:36 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

İhlas koleji yeni eğitim dönemine hazırlanıyor


İhlas Eğitim Kurumları ’nın 20. Eğitim dönemine kadem attığını belirten Kollayıcı Çalıştırıcı, yıpranmamış gün hazırlıkları üzerine bilgi verdi: “Yeni terbiye-tedrisat döneminin hizmet içi eğitim çalışmalarını başlatmak için öğretmenlerimizle okulların açılmasına yaklaşık bire bir kamer önceki okuldayız. Milli Terbiye Bakanlığı ’nın ve konjonktürün yeni trendlerini ayn uğrunda sara öğrencilerin ihtiyaçlarını belirliyoruz, eskimemiş terbiye dönemi amacıyla hazırlıklarımızı bitiriyoruz. Seminer programında bu haftadan itibaren iki hafta boyunca öğretmenlerimiz zat aralarında ve eğitimin uzmanlarıyla aynı araya gelerek kendilerini geliştirmeye devam edecek” dedi.
GÖSTERIŞSIZLIK, MÜSAMAHA, SABIR VE GÜLERYÜZ
Muallimlik mesleğinin kutsi benzeri patika olduğunu vurgulayan Antrenör, “Öğretmenler kendisine aldığımız yetişek ve kültürün neticesinde toplumun arz seçkin bireyleri oluşmak zorundayız” dedi. Öğretmenliğin esas şartının gösterişsizlik, müsamaha, sabır ve güler yüz olduğunu belirten Antrenör, bunlara cemaat olmayan öğretmenin öğrencileri üzere gerektiği büyüklüğünde hayır olamayacağının altını çizdi. İhlas Koleji ’nin 20. yetişek yılına başlayacağının altını çizen Koç, sabık süre süresince okula himmet veren herkese teşekkür etti. Kolej kendisine aldıkları kararlar ve prensipler ışığında misil aldıklarını söyleyen Antrenör, “Arz yüce prensiplerinin ise ayrımsız İhlas Koleji öğrencisinin kalburüstü başlamak için tek dış desteğe ihtiyaç duymamasını temin etmek olduğunu belirtti. Dilek rahatlığıyla söyleyebiliyoruz kim, okullarımızda okuyan öğrencilerimiz yalnız bizden aldıkları eğitimle heves ettikleri başarıyı yakalayabiliyor, tek aut desteğe ihtiyaç duymuyorlar” dedi. Seminerlerin 17 Ağustos tarihinde başlaması nedeniyle konuşmasının böylecene 17 Ağustos 1999 yılında ülkemizde yaşanan yer sarsıntısı felaketinde hayatını kaybedenlere Cenabıhak ’fecir rahmet dileyen Belletici, daha sonraları İhlas Yetişek Kurumları ’nda 10. hizmet yılını dolduran öğretmenlere plaketlerini sundu.

ÖĞRETMENLER DAHA ÇOK ÇALIŞMALI
Açım konuşmasının peşi sıra seminerin ilk konuşmacısı İstanbul Firez Üniversitesi ’nden Utku Erkoç oldu. Camia yönetim planlamaları üstüne etkili bilgiler veren Erkoç, konuşmasında öğretmen profilindeki değişimlere ilgi çekti. Gelişen ve mütebeddil dünyada öğrencinin beklediği öğretmen profilinin üstelik farklılaştığına aksan eden Erkoç, “Öğretmenlerimiz bundan sonra çikti çalışmalı, sonsuz öğrenmeye açıkça olmalılar” dedi. Öğretmenin öğrencilerinden gür ürün alabilmesinin bir numara şartının öğrencileri tanıması olduğunu vurgulayan Erkoç, “Öğrencilerinizin beklentilerini öğrenin. Onların sizden taleplerini anlamaya çalışın. O ahit onlara henüz ongun hitap edersiniz” dedi.* Erkoç henüz sonradan zümre oluşumu ve yönetimi için on ahit sürecek çalışmanın başlangıcını yaptı.

*AR-GE EKİBİNDEN YIPRANMAMIŞ PROJELER
İhlas Koleji ’nin Araştırı ve Geliştirmeden (Ar-Ge) Sorumlu Umum Müdür Yardımcısı Azmi Aksoy de İhlas Koleji ’nin daima gelişime verdiği önemi anlattı ve AR-GE bölümünün İhlas Koleji ’nde birçok yeniliğe imza attığını anlatım etti. Uzaktan yetişek modeli (Educentra), online sınav platformu (Sınavagir), tabletle terbiye, 3D projeleri kadar benzeri çok majör çalışmayı başarıyla tamamladıklarını anlatım fail Aksoy, AR-GE ekibiyle alay malay bakir projeler ürettiklerini bile ifade etti.

*ÖĞRETMENLERE KAYNAK
Günün serencam konuşmacısı olan İhlas Yetişek Kurumları Eğitimden Sorumlu Umum Müdür Yardımcısı Sebahattin Kazaz de İhlas Koleji ’nin eğitim bilimi sisteminin dayandığı temelleri anlattı.*“Bizi tığ eden değerlerimiz ve kültürümüz sunu eke bina taşlarımızdır” diyen Kazaz, bu değerlerin önemine ilgi çekti. İhlas Koleji ’nin*akademik çalışmalara ve yabancı dile vakar verdiğini ifade eden Kazaz konuşmasında öğretmenlerin 21. yüzyılda edinmesi gereken yetkinliklere birlikte değindi. Bu yetkinlikleri tefekkür, iletişim, üretkenlik, ağırlık alabilmek ve duyarlılık kendisine tabir fail Kazaz, öğretmenlerin sürekli yerine değişimi ve gelişimi izlem etmeleri gerektiğini söyledi. *
*
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Etiketler
İhlas koleji yeni eğitim dönemine hazırlanıyor

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İhlas Eğitim Kurumları yeni eğitim yılına merhaba… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 09-19-2016 05:14 PM
İhlas Eğitim Kurumları yeni eğitim yılına 'merhaba'… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 09-19-2016 05:14 PM
İhlas Koleji oğrencileri bilim sergisi actı İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-16-2016 03:48 PM
İhlas Koleji'nden yardım kermesi İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 05-25-2016 12:48 PM
İhlas Koleji Matematik Olimpiyatları yapıldı İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 05-17-2016 01:38 PM