İKU’den Ulusal Yazılım Mimarisi konferansı - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 09-02-2016, 04:59 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

İKU’den Ulusal Yazılım Mimarisi konferansıİstanbul Kultur Universitesi (İKU) Bilgisayar Muhendisliği Bolumu, Yazılım Muhendisliği icin anahtar kavram olan ‘Yazılım Mimarisi Tasarımı ’ bilincini Turkiye ’de yaygınlaştırmak amacıyla 5-6 Eylul tarihlerinde İKU Atakoy Yerleşkesi ’nde “Ulusal Yazılım Mimarisi Konferansı” duzenliyor. Turkiye ’deki Yazılım Muhendisliği alanını genişletmek amacıyla duzenlenen konferansta, Yazılım Mimarisi Tasarımı araştırma ve eğitiminin hareketlendirilmesi hedefleniyor.
Dresden Teknik Universitesi ’nden Prof. Dr. Uwe ASSMANN, Twente Universitesi ’nden Prof.Dr. Mehmet Akşit ve Wageningen Universitesi ’nden Prof. Dr. Bedir Tekinerdoğan gibi bu alanda dunya capında adını duyurmuş akademisyenler ile sektorun tanınmış isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı konferansta, Yazılım Mimarisi Bakış Acılarındaki Tutarlılık Kontrolu icin Sistematik Bir Yontem; Veri Dağıtım Servisi (DDS) Tabanlı Sistemler icin İlgiye Yonelik Geliştirme Aracı; GPS Mesajlarının Nesneye Yonelik Yazılım Tasarım Prensiplerinden Genişlemeye Acık, Değişikliğe Kapalı Prensibine Gore Ele Alınması; Gomulu Sistem Uzerinde Uygulanan İkili Yedekleme Yontemi İle Aksaklığa Dayanıklı Yazılım Mimarisi; Son Kullanıcı Geliştirme icin Otomatik Kod Uretim Aracının Tasarımı ve Gerceklenmesi; Sentez Tabanlı Mimari Tasarım Yaklaşımının Essence Cercevesiyle Modellenmesi ile Son Teknolojik Gelişmelerin Yazılım Mimari Alanına Etkileri gibi başlıklar konuşulacak.
“Konferans, endustrideki en son gelişmeleri temsil etmek bir fırsat oluşturacaktır”
Yazılım Mimarisi Tasarımının uygulanmasını ozendirmek ve tartışmak uzere “Ulusal Yazılım Mimarisi Konferansı”nı duzenlediklerini dile getiren İKU Bilgisayar Muhendisliği Bolum Başkanı Doc. Dr. Cağatay Catal, “Yazılım Muhendisliği ve yazılım geliştirme, Turk toplumunda bir anahtar rol ustlenmek uzeredir. Gecen 10 yıl zarfında ciddi uluslararası rekabet kabiliyeti olan bircok saygın yazılım kuruluşu ortaya cıktı. Bu şirketlerin genelde uluslararası yazılım muhendisliği camiası ile bir uyum sağladığı gozlemlenmektedir. Bu konferans ile yazılım mimarisi tasarımı konusunda bir durum değerlendirmenin oluşturulabileceğini umuyoruz. Duzenlenecek olan bu konferans, endustrideki en son gelişmeleri temsil etmek ve ayrıca belirlenmiş problemler ve cozumlerini de one cıkarmak icin bir fırsat oluşturacaktır” diye konuştu.
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bahceşehirli ’minik parmaklar’ İzmir’in gururu… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 09-10-2016 05:06 PM
YDU 17. Uluslararası Planlama Tarihi Konferansı’nda… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-18-2016 04:46 PM
Uluslararası bilgisayar ve bilişim konferansı… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-13-2015 03:32 PM
Lokman Durak: ‘’AYM’nin zamanlaması yanlış’’ İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-04-2015 12:28 AM
Ankara Uluslararası Konferans caner anda GÜNCEL HABERLER 0 12-31-2013 12:06 PM