İlkseç Vakfı, yeni projesiyle fark attı - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 07-28-2015, 06:48 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

İlkseç Vakfı, yeni projesiyle fark attı


Türkiye ’bile sonuç 12 yılda İslami eğitim bilimi alanında ciddi aynı başarı sağlayıcı İlkseç Vakfı, 20 almanak hususi ekol tecrübesi olan mahir kadrosuyla kullanılmamış farkındalık sağladı. İlkseç Vakfı ’nın kullanılmamış projesi Diriliş Koleji…*
Hoca kadrosunu 5 sene özel okul tecrübesine sahip olan kişilerden seçen Finans; şuurlu, maneviyatlı ve okumuş tıpkısı genç döl yetiştirmeyi hedefledi ve bu konuda dahi ağır kere intaç etti. İlkseç Vakfı Başbuğ Yardımcısı ve Basübadelmevt Koleji Kurucu Temsilcisi Kemal Eftal ile Diriliş Koleji çalışmaları üzerine konuştuk.*
TÜRKİYE ’MİZİN BAŞTAN İHYASI IÇIN “DIRILIŞ”* Öncelikle başarılarınızın devamını dileriz. Kolejin adı örtüsüz benzeri şekilde ilgi çekiyor. Sebep Diriliş?
Osmanlı ’nın akıbet dönemlerinden itibaren ülkemizdeki düzlem, bire bir bando dahili ve harici güçlerin *müdahalesiyle darmadağın kuzuluk mevrut ve bizleri kültürümüzden, tarihimizden, eğitim sistemimizden, milletimizin özünden ayrılma yerinde olmuştur.*
Bu *nitelik günümüzde bile gençlerimizin şuursuz , farkındalık durumu olmadan, hayatı ihata ve basiretle değerlendirmeden yetişmelerine , yetişek sistemimizin da benzeri şekilde adeta üstüne aynı geberik toprağı yayılmış haline gelmesine sebep olmuştur.
Aha biz İlkseç Vakfı olarak bu biberli durumu talihimiz olmaktan çıkartarak kadim sistemle, çağdaş eğitim anlayışını sentezleyerek eğitim sistemi açısından ayrımlı aynı kabil namına öğretimi eğitimle diriltmek, gençlerimizin, vatanımızın, milletimizin, Türkiye ’mizin baştan ihyası üzere hususi okulumuzu açmaya ve İlkseç Vakfı Diriliş Koleji kendisine isimlendirmeye değişmeyen verdik.
HOŞGÖRÜLÜ KADROMUZ 20 YILLIK HUSUSI OKUL TECRÜBESİNE CEMAAT Tutumlu kadrosu için bilgi verir misiniz?*
İlkseç Vakfı Türkiye ’da akıbet 12 yılda İslami terbiye alanında benzeri olabilecek ayrımsız misyonu üstlenmiş ve bunda başarılı olmuştur. Sistemli çağdaş eğitim bilimi sistemi ile olumlu ilmi beraber çift kanatlı sürdürmüştür. İslami eğitimde kim bu tecrübemizle alay malay 20 almanak özel okul tecrübesi olan yordamlı kadromuzun çalışmalarıyla çok ayrımlı ve dokunulmazlık ayrımsız eğitimle gençliğimiz bilinçli maneviyatlı ve münevver namına yetişecektir.
ÖĞRETMENLERİMİZDE 5 YIL HUSUSI MESLEK TECRÜBESİ EŞYA Sarıklı seçiminde nelere özen ediyorsunuz?
Öğretmen alımında değme ne tıpkısı araç koşuyor musunuz?
Öğretmenlerimiz minimal 5 yıl hususi meslek tecrübesine cemaat olan kişilerden seçilmektedir. Sarıklı hava sürecinde dolay konuşma, ders anlatımı, mülakat, kayıtlı bilgi sınavı ve referanslara dikkat edilmektedir.
MİKRODAN MAKROYA* Eğitim alanından özge hususi okullardan hangi kadar farkındalıklarınız var?
Terbiye modelimiz geleneklerimizden kopmadan geleceği derk etmek ve çekiştirmek konusunda kurgulanmış bir eğitim modelidir. Değme mektepli özeldir ve gelişigüzel mektepli bahtiyar ve muvaffakiyetli mümkün şiarı gözetilerek şekillendirilmiştir.*
Ayar odaklı referans sistemi ( DORS) adını verdiğimiz yetişek modelimiz ağız ağıza bize has olup hoppadak bizim öğrencilerimizin yaşayacağı bir tecrübedir. Özel meslek kendisine bizim kabil değişik okulların arz majör özelliği ise zarfında bulunduracakları bütün unsurlarıyla geleceğin kurgusunu şekillendirecek varlıklarını proses içerisinde içselleştirilmiş çizgi değişikliklerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır.*
Bu sebeple hizmetlisinden umumi müdürüne, kasıt kurgulayanından aşçısına kadar cümle bu dava için mikrodan makroya hep aşamalarda gönüllü olarak görevlerini *arka düzeyde adına getirirler.
KONUŞMA, HARS VE SPOR ETKİNLİKLERİMİZ KÂIN Içtimai ve sportif etkinlikler olacak mı?
Öğrencilerimiz yeteneklerine ve isteklerine bakarak sarıklı ve velilerinde görüşlerini alarak makul olan müzakere, ekin ve spor alanlarının birine yönlendirilir. Gelişigüzel nev rabıt ve isteye bakarak laf, kültür ve spor etkinliklerimiz okulumuzda mevcuttur. Özel okulumuzda etkinliklerimiz spor okulu, müzik okulu, tekellüm okulu yerine adlandırılmaktadır.
SEÇKIN HUSUS BIRINCI SINIF EĞITIM IÇIN TASARIM EDİLDİ * Okulumuzun fiziki şartları üzerine bilgi verir misiniz?
Hususi okulumuzun fiziksel şartları eğitimimizin sunu dört dörtlük şekilde yapılması üzere tasarim edilmektedir. Yemekhanesinden konferans salonuna, kantininden spor salonuna büyüklüğünde gelişigüzel öz öğrencilerimizin birinci sinif eğitimi için yapılmaktadır. Okulumuzda bütün 23 sınıf mevcuttur anaokulu ilkokul ve ortaokul (kız ve eş ayrı görünmek üzere) birbirinden hür namına tasarim edilmiştir.
SISTEMATIK VE GÖNÜLLÜ HAFIZLIK EĞİTİMİ Hafızlık eğitimi ile ait hikmet verebilir misiniz?
Bizim büyük özelliğimiz sistematik ve fahri hafızlık yetişek programımızdır. Rabbimizden bize seçme noktası tansık namına ağırlama edilmiş mesajlarla(Seviye ’an-ı Ahi), dilinin ahengini bozmadan, günümüz terbiye ilkelerini bile esas alarak, kolaydan zora, somuttan soyut, hayatla çöz içe öğrenci merkezli aynı tatlılıkla, asıl fikirden kopmadan ibadet ruhuyla tanışmalarını sağlıyoruz. Anaokulundan başlayarak ortaokul mezuniyetine kadar tedrisat ve tecvit dediğimiz kuralların yani harflerin telaffuzu, birbirlerine bakarak durumu, yükleme kurallarının kavratılması, Düzey ’zaman-ı Kerimi yüzünden kıraat ve akıllıca ezber başlangıcı, ilkokulda mektepli merkezli olarak manalarını kavrayacakları güdük surelerden başlayarak anlayarak ezberleme programıyla ibadet aşkıyla hafızlık diplomasını almış olacaklardır.
Evlatlarımızı neden basübadelmevt kolejine göndermeliyiz? Farklılıklarımızı şöyle antet antet açıklayalım:*
Okulumuzda yabancı diller eğitimi anaokulundan itibaren başlamaktadır. Zorunlu ecnebi dillerin birlikte seçmeli ecnebi dillerde mevcuttur. Ingiliz Ingilizcesi ağız ağıza bize katışıksız kurgulanan let eğitim bilimi modeli uygulanmaktadır. Tıpkısı zamanda seçmeli diller tercihlerimiz bulunan. Rusça, Çince ve İspanyolca zaman dünyada bildirme çok kullanılan diller beyninde...
Arabi ve İngilizcelerini yetiştirmek ve dünyayı varsaymak adına ensiz dışına çevirgeç, değer ve firez gezileri düzenlenmektedir.
Öğrencilerimizin duygusal ve bireysel özelliklerini yetiştirmek için âdeta gruplar halinde planlı işlik çalışmaları ders saati programların dışında sarıklı nezdinde düzenlenir. Dram atölyesi, yaratıcılık atölyesi, özgüven atölyesi, değerlendirme atölyesi kabil…
Ruhsal danışmanlık ve kılavuzluk servisimiz kâin…
Koşa öğretmenli dersler. Okullarımızda kâh derslerimiz koşa mürebbi tarafında yapılmaktadır.
Tamamlayan eğitimlerimiz var. Bu eğitimlerimizin beyninde kuran kıraat eğitimi, sistematik hafızlık eğitimi, İslami görüşme ve beğenilen eğitimi, İslami kibir ve tasavvufi çözme eğitimi, incelik eğitimlerimizde mevcuttur.
*
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İstanbul Yeni Yuzyıl Universitesi’nin yeni Rektoru… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-26-2016 04:52 PM
Kadir Has Universitesi meslek edindirmede fark… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 07-27-2016 04:26 PM
GAU modern sağlık laboratuvarları ile eğitimde fark… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-28-2016 03:59 PM
Eğitimde fark yaratan proje 'En' ismrt GÜNCEL HABERLER 0 03-03-2016 11:50 AM
Yeni Yıl Esra ŞEN ŞARKI SÖZÜ ETKİNLİKLERİ 0 07-08-2010 11:59 PM