OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   GÜNCEL HABERLER (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/)
-   -   İstanbul Esenyurt Universitesi’nde Bilim Şenliği… (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/304-stanbul-esenyurt-universitesi-8217-nde-bilim-350-enli-287-i-8230-a-7531/)

İsmail MART 05-21-2016 01:46 PM

İstanbul Esenyurt Universitesi’nde Bilim Şenliği…
 
Bilimsel Etkinlikleri Değerleme Odul Toreni ’ne Esenyurt İlce Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İstanbul Esenyurt Universitesi Rektoru Prof. Dr. Cuma Bayat ve oğrenciler katıldı. Torende konuşan Esenyurt İlce Kaymakamı Ekrem İnci, “Universitelerimiz fazla onemli. İstanbul Esenyurt Universitesi ’ni hic yoktan boyle misal bir universite haline donuşturduğu, desteklerini esirgemediği icin Sayın Belediye Başkanımıza teşekkur ediyorum. Bizim de burada devir yapıyor olmamız gercekte buyuk onur ve gurur verici bir olay. Ben defalarca şunu duşunuyorum; data tuketen toplum yerine bilgi ureten toplum olmamıza vesile olacak olanlar fazla değerli hocalarımızdır. Idareli alanda ve her turlu alanda ulkemizi oteki ulkeler arasında daha ileri teknoloji ureten, teknoloji tuketen değil teknoloji ureten toplum haline gelmemizin en temel perspektifi siz kıymetli hocalarımızsınız. Sizlerin konuların icerisine daha artı girmesi ve her universitenin Ar-Ge faaliyetleri artması gerekmektedir. 2002 ’den sonra zaten TUBİTAK başta olmak uzere Ar-Ge ’ye ayrılan yatırımlar artırıldı. Ulkemiz şuanda sahiden savunma sanayi başta almak uzere coğu alanda kendi teknolojisini ureterek gayri safi milli hÂsılamıza gelir sağlamaya başladı. Bunlar fazla anlamlı gelişmeler. İnşallah İstanbul Esenyurt Universitesi de gayri safi milli hÂsılamıza katkı maddesi sağlayacak yeni inovatif buluşlar gercekleştirir, bizler de onunla kibir duyarız. Tekrardan hayırlı olsun sizlerle birlikte burada olmaktan sevinc duyuyorum” diye konuştu.
Universitelerin eğitim kurumlarının son halkası olduklarını vurgulayan İstanbul Esenyurt Universitesi Rektoru Prof. Dr. Cuma Bayat ise “Universiteler eğitim kurumlarının son halkasıdır. Universitelerin oncelikli gorevleri aralarında ulkenin ihtiyaclarına gore her meslek dalında insan yetiştirmek, eğitmek ve ulkenin hizmetine arzetmek vardır. Bunları yaparken diğer taraftan araştırma yapmak ve universitenin bilim seviyesini desteklemek universiteyi diğer eğitim kurumlarından ayıran esas ozelliktir. Bugun burada bu Ar-Ge ’yi yapan arkadaşlarımızın odullerini devretmek uzere toplandık. Yapılan araştırmalar, ozgun makaleler, bilimsel milletlerarası dergilerde yayınlanmış kitaplar, ulusal ve milletlerarası dillerde yazılı kitaplar, sempozyumlarda sunulan bildiriler bu kapsamdaki yayınlardır. Bu yayınlar universitelerin sıralamasına tesir eden faktorlerdir. Universiteler dunya capında sıralanırken bu calışmalardan puan alıyorlar. bununla beraber ulkeler bilim sıralamasında yine bu yayınlar tamamen puan alıyorlar. Bu doğrultuda Sayın Hocalarımıza İstanbul Esenyurt Universitesi ’ne yaptıkları katkılardan nedeniyle teşekkur ediyor başarılarının devamını diliyorum” acıklamalarında bulundu.


Forum Saati: 06:13 PM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO