OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   GÜNCEL HABERLER (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/)
-   -   6’ıncı Uluslararası Mimarlık, İnşaat ve Grafik… (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/6-8217-305-nc-305-uluslararas-305-mimarl-305-k-304-n-351-aat-ve-grafik-8230-a-8012/)

İsmail MART 09-07-2016 06:04 PM

6’ıncı Uluslararası Mimarlık, İnşaat ve Grafik…
 
http://www.okuloncesietkinlikleri.co...01e565cb5a.jpg
Avrasya coğrafyasında bulunan saygın universitelerin İnşaat ve Mimarlık bolumu oğrencilerinin mezuniyet projeleriyle yarıştığı ve her yıl bir ulkede duzenlenen festivale; Rusya, Bulgaristan, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan, Turkiye ve Ukrayna başta olmak uzere toplam 15 ulkenin mimarlık ve grafik tasarım konularında bilim adamları katılacak. Yakın Doğu Universitesi, Kazak Amerikan Universitesi, Turk Dunyası Muhendis ve Mimarlar Birliği ve TURKSOY işbirliğinde bu yıl Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyeti ’nde duzenlenen festival, Uluslararası duzeyde Mimarlık Fakultelerinde, Grafik Tasarım ve İnşaat Muhendisliği bolumlerinde oğrencilere verilen projelerin değerlendirilmesi ve uluslararası standartlara uygun olup olmadıklarının belirlenmesi ile gelecekte mezuniyet projelerinin geliştirilmesi yolunda adımlar atılması amacı taşıyor.
Festivalde, yapılacak juri değerlendirilmesi sonucunda dereceye giren oğrencilere odul verilecek.
“Yakın Doğu Universitesi ’nin Bu Festivale Ev Sahipliği Yapması Projelerinin Uluslararası Standartlara Uygun Olduğunu Gosteriyor”
VI. Uluslararası Mimarlık, İnşaat ve Grafik Tasarım Festivali ’nin Yakın Doğu Universitesi ev sahipliğinde yapılacak olmasını değerlendiren Rektor Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, “Yakın Doğu Universitesi ’nin uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapmasının universite ’nin Mimarlık, Grafik Tasarım ve İnşaat Muhendisliği programlarının ve bu bolumlerde yapılan projelerin uluslararası standartlara uygun olduğunun bir gostergesidir” dedi. Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, Mimarlık, Grafik Tasarım, İnşaat Muhendisliği bolumlerinde yapılan mezuniyet projelerinin uluslararası standarda getirmek ve eğitim kalitesinin artırılması amacıyla duzenlenen ve toplamda 70 oğretim gorevlisi ile oğrencinin yer alacağı festivalde Yakın Doğu Universitesi ’nden de 10 ’dan fazla projenin sunulacağını soyledi.
Duzenlenen bu etkinlik ile misafirlerin Yakın Doğu Universitesi Fakulteleri, Laboratuarları, İleri araştırma merkezi, Hastanesi ve Center of Excellence tarafından yurutulen projeleri tanıma fırsatı bulacağını ifade eden Sadıkoğlu, misafirlerin Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyeti halkı ve onun tarihi dokusuyla da yakından tanışmış olacağını dile getirdi.
Festivalin Acılış Konuşmasını Doc. Dr. İrfan Suat Gunsel Yapacak
Yakın Doğu Universitesi, Buyuk Kutuphane Salon 4 ’de yer alacak ve saat 9.30 ’da başlayacak olan festivalin acılış konuşmasını Yakın Doğu Universitesi Mutevelli Heyeti Başkanı Doc. Dr. İrfan S. Gunsel yapacak. KazGASA Rektoru Prof. Amirlan Kussainov, TURKSOY Genel Sekreteri Prof. Ducen Kasseinov ve Turk Dunyası Mimarlar ve Muhendisler Birliği Genel Sekreteri İlyas Demirci de acılışta birer konuşma yapacaklar. İlk gun ise Hollanda Han Universitesinden Prof. Alfred Meyers ’in “Mimari Disiplinin Geleceği ve Anlamı” başlıklı sunumu yer alacak.


Forum Saati: 02:23 AM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO