Dikkat! Bunu yapan okuldan atılacak - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 07-28-2015, 07:48 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Dikkat! Bunu yapan okuldan atılacak


Lise Kurumları Yönetmeliği'ndeki değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı.*Kişilere, arkadaşlarına ve okul çalışanlarına küçümseme ve davranışlarla sarkıntılık yarmak, iftira etmek, başkalarını bu davranışlara kışkırtmak yahut zorlamak, yapılan bu fiilleri içtimai iletişim araçları tarafından tesahup etmek, okuldan atılma gerekçesi sayılacak.
TOPLUMSAL MEDYA ILK DEFA YÖNETMELİĞE GİRDİ Twitter, Facebook, Instagram kadar içtimai medya araçları, isimleri anılmadan ilk defa yönetmeliğe girdi. Öğrenciler bundan sonra rey atarken henüz dikkatli yekinmek zorunda kalacak. Öğretmenin bilgisi ve kontrolü dışında enformatik araçlarıyla meşgul olan ve dersin akışını bozan öğrenciye sıkı cezası verilecek.
1-5 PERIYOT OKULDAN UZAKLAŞTIRMA CEZASI Arkadaşlarına ve ekol çalışanlarına sözle, davranışla yahut toplumsal medya üzerinden hakaret eden, bunları paylaşan, aymaz veya başkalarını bu davranışa kışkırtan öğrencilere 1-5 gün okuldan tenkil cezası verilecek. Uzaklaştırma cezası mucip hallere, "Milli ve manevi değerlere, umumi ahlak ve adaba akıllıca olmayan, falsolu matlup oluşturabilecek formaliteci ve davranışlarda çıkmak" maddesi bile eklendi.
SARKINTILIK ATILMA NEDENİ Kişilere, arkadaşlarına ve okul çalışanlarına alay ve davranışlarla tasallut fayrap etmek, bühtan etmek, başkalarını bu davranışlara ateşlemek yahut zorlamak, yapılan bu fiilleri toplumsal iletişim araçları yoluyla tesahup etmek, okuldan atılma gerekçesi sayılacak. Bilişim araçları yahut sosyal iletişim araçları tarafından yetişek ve öğretimi kırıcı, arkadaşlarına kırıcı derecede maddi ve manevi zarar veren öğrenci ekol tahrif cezası alacak. Genel aktöre ve adaba makul sıfır, kavisli alacak oluşturabilecek formaliteci ve davranışları ünsiyet haline getiren mektepli da bire bir cezaya tabi olacak. Devamsızlık süresi özürsüz 10 haset, toplamda 30 haset aşan öğrenciler ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak. Daha önceleri bu süre 45 gündü.
*
(Lütfi Erdoğan / HT Gazete)
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Spor yapan çocuklar (artik materyaller ile) Büşra AKIN ARTIK MATERYAL ETKİNLİKLERİ 0 02-24-2016 01:13 PM
Sınavlar artık tablet üzerinden yapılacak İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-19-2015 03:19 PM
KPSS hafta sonu yapılacak İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 07-28-2015 07:48 PM
Üç eğitim öğretim yılında süt dağıtılacak İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 07-28-2015 07:48 PM
Okuldan gelir gelmez derse zorlamayın ismrt GÜNCEL HABERLER 0 09-21-2010 01:55 PM