En çok hangi üniversite arandı? - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 07-28-2015, 06:48 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

En çok hangi üniversite arandı?


Yapılan analize göre 6 Temmuz ’dan bu yana Türkiye çapında bildirme çok aranan üniversite Anadolu Üniversitesi oldu. Onu sırasıyla Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi strateji etti. Sunu çokça aranan ilk 10 üniversitenin hoppadak 2 ’sinin hususi, 8‘inin ise celal üniversitesi olması ilgi çekti.
Arz çok aranan özel üniversite ise Beykent Üniversitesi oldu. İller bazında yapılan aramaları birlikte değerlendiren Yandex, İstanbul ’de İstanbul Üniversitesi, Ankara ’birlikte Ankara Üniversitesi, İzmir ’de Yaşar Üniversitesi, Adana ’üstelik Çukurova Üniversitesi, Antalya ’dahi Akdeniz Üniversitesi ve Bursa ’üstelik ise Uludağ Üniversitesi ’nin yer çokça arandığını ortaya koydu.
Darülfünun sınavına giren öğrenciler için yeğleme dönemi 6 Temmuz tarihinde başladı. Milyonlarca öğrenci, puanına ve gelecek hedeflerine bildirme akıllıca üniversiteyi seçmek üzere etraflı tetkikat yapıyor. Yandex, tercih sürecinin başladığı 6 Orak Ayı tarihinden bugüne kadar en haddinden fazla aranan üniversitelerin hangileri olduğunu analiz etti.
EN ÇOK ARANAN RUM ÜNİVERSİTESİ 6 – 10 Orak Ayı tarihinde yapılan aramaları değerlendiren Yandex ’in analizine göre Türkiye çapında yer çok aranan darülfünun Küçük Asya Üniversitesi oldu. İkinci sırada ise Atatürk Üniversitesi yer alırken, onu sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi takip etti. *Yeryüzü haddinden fazla aranan evvel 10 darülfünun arasında hoppadak 2 özel üniversiteye rağmen 8 skor azamet üniversitesinin *olması dikkat çekti. Yandex ’mağara analizine göre genişlik çokça aranan hususi darülfünun Beykent Üniversitesi olurken, onu Okan Üniversitesi strateji etti.
Ne İlde, En Haddinden Fazla Ne Darülfünun Arandı? İllere bakarak yapılan aramaları birlikte çözümleme fail Yandex ’e bakarak, İstanbul ’daki Internet kullanıcılarının sunma çok aradıkları üniversiteler sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi oldu. Ankara ’daki Genel Ağ kullanıcılarının genişlik çokça aradığı darülfünun olan Ankara Üniversitesi ’ni Rum Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi takip etti. *İzmir ’de ise kullanıcılar sunu çokça Yaşar Üniversitesi ’ni ararken, bunun *peşi sıra sırasıyla Adnan Menderes Üniversitesi ve Rum Üniversitesi geldi.
Sadece zat kendisine sunma iri üç ili değil diğer illeri da çözümleme eden Yandex, Adana, Antalya, Bursa, Konya ve Eskişehir ’deki Genel Ağ kullanıcılarının sunu çok aradıkları üniversiteleri üstelik açıkladı. Adana ’da da en çok aranan ilk üç üniversite sırasıyla Çukurova Üniversitesi, Mersin Ağacı Üniversitesi ve Şarki Akdeniz Üniversitesi olurken, Antalya ’de ise tanzim Akdeniz Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi olarak şekillendi. Bursa ’bile arz çokça aranan üniversite olan Uludağ Üniversitesi ’ni Rum Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi izleme etti. Konya ’birlikte ise Genel Ağ kullanıcılarının arz haddinden fazla aradığı darülfünun Selçuk Üniversitesi oldu. Konyalılar daha bilahare sırasıyla Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Mevlana Üniversitesi ’ni aradı. Eskişehir ’bile arz çokça aranan önce üç darülfünun ise Küçük Asya Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Dumlupınar Üniversitesi oldu.
Üniversiteler için yeğleme süreci 14 Temmuz tarihine kadar bitmeme edecek.
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
LYS'ye doğru: Hangi derslerde başarı arttı,… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-16-2016 03:48 PM
'Hangi renk kayboldu?' Oyunu Büşra AKIN FARKLI OYUN H. ETKİNLİKLERİ 0 03-23-2016 07:26 PM
Bitkilerin hangi kisimlarini yiyebiliriz? Seherin DENEY ETKİNLİKLERİ 0 11-04-2015 10:28 PM
Bitkilerin hangi kisimlarini yiyebiliriz? Seherin DENEY ETKİNLİKLERİ 0 02-17-2015 11:48 PM
Hangi önlisans veya lisans programı, hangi branşın üst öğrenimidir? ismrt GÜNCEL HABERLER 0 09-23-2010 01:38 AM