OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   GÜNCEL HABERLER (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/)
-   -   Hasta doktor etkileşiminde yeni adres sosyal medya… (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/hasta-doktor-etkile-351-iminde-yeni-adres-sosyal-medya-8230-a-6742/)

İsmail MART 08-04-2015 01:28 AM

Hasta doktor etkileşiminde yeni adres sosyal medya…
 
Türkiye ’de serencam 10 yılda keyif alanında yaşanan değişimlerle alay malay insanların teknolojiyi henüz enerjik kullanmaya başladığını dile getiren Kıymetiharbiye Başmaklık Üniversitesi Mühendislik ve Tabiat Bilimleri Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Akademisyen Doç. Dr. Mehmet Nafiz Kültürlü, ‘ ’Bu noktada ayrı ayrı hikmet paylaşım platformları civar plana artık. Hastaların doktorlarla olan etkileşimi bu platformlarla henüz aktif olmaya başladı ’ ’ diyerek konuştu. İnternetteki uygulamalarla değişik platformlarda, bir nice hastanın doktorlarla etkileşim içine girdiğini tamlayan Görgülü, bu noktada bilginin güvenli ve istiğna edici olması, kaynağın verimli olması ve mahremiyet kadar etik unsurların gündeme geldiğine ilgi çekti. ‘ ’Temas ne kadar bu platformlarda vakit kaybetmeden doktorların bilgilerine saha verildiği, hastaların kimlik bilgilerinin hafi tutulduğu bilinse bile bu düz araştırmaya açıktır ’ ’ diyen Kültürlü, teknolojinin bu etkileşimde taraflara sunduklarının hem hastalar hem dahi etibba açısından önemini, lacerem bire bir değiş oluşturduğunu ve esenlik alanındaki artıları ile eksilerini incelemeye başladıklarını söyledi. Türkiye ’birlikte bu ve tıpkısı konuların masaya yatıldığı ayrımsız çalıştay düzenlediklerinden hezel eden Entelektüel, Porte Arpalık Üniversitesi yerine bu konuda 3 yıl evvel çalışmaya başladıklarını ve zaman geldikleri noktada makro sonuçlara vardıklarını tabir etti.
’HASTALAR DENEYİMLERİNİ PAYLAŞMA KONUSUNDA ABAT ’
Hastalar ve doktorlar beyninde vukuf paylaşımının sağlandığı platformlara interaktif, çevrimiçi ortam adını verdiklerini tamlayan Doç. Dr. Mehmet Nafiz Görgülü, bu ortamlarda hastaların deneyimlerini paylaşma üstüne oldukça rahat olduklarından küçümseme etti. Hastaların, paylaşımlarının ardından hızlı aynı şekilde ansız dönem aldıklarına birlikte aksan yapan Aydınlık, bunların sonucunda oluşan yapıya karmaşık hep adını verdiklerini söyledi. Sistemi anlamaya başladıklarında kocaman bulgulara ulaştıklarına dikkat çeken Görgülü, ‘ ’Bu sistemde kâh doktorların ve hastaların yöre plana çıkmaya başladığını gördük. Kâh soruların çok önem kazandığını ve aceleci benzeri şekilde yayıldığını da gözlemledik ’ ’ dedi. Kişilerin, hastalıklarla ilgilendiren bilgileri paylaşmaya mail çevrelerinden başladıklarını dile getiren Kültürlü, bu noktada teknolojinin sağladığı imkanlardan faydalanıldığını ifade etti. ‘ ’Birbirini tanımayan insanlar bu ortamlarda dertlerini paylaşabiliyor ’ ’ diyen Kültürlü, doktorların da bu aşamada paylaşıma karışma olup eksperlik bilgileri ile kişilere katkıda bulunduğunun altını çizdi.
ETIBBA BILGI PAYLAŞIMI ÜSTÜNE MESAFELİ
Bu platformlara dahil olan hekim sayısının artacağını fakat doktorların kişi aralarındaki paylaşımlarının hangi büyüklüğünde aktif olacağının keleş olduğunu belirten Entelektüel, doktorların bu ortamlarda bilgelik paylaşımı üzerine birbirleri ile mesafeli benzeri duruşları olduğunu tabir etti.
KADINLAR PAYLAŞIM KONUSUNDA HENÜZ AKTIF FIYAKA OYNUYOR
Elde ettikleri bulgular sonucunda seks faktörünün vukuf paylaşımında etkili olduğuna dikkat calip Doç. Dr. Mehmet Nafiz Aydın, ‘ ’Hikmet paylaşımı konusunda kadınların yoz enerjik ve tetikleyici ayrımsız cafcaf olduğunu gördük ’ ’ diye sözlerini noktaladı.
*


Forum Saati: 06:05 AM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO