Okulu yeni eğitim öğretim yılına kendi elleriyle hazırlıyor - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close

Sayfalar

Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 09-06-2015, 12:59 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Okulu yeni eğitim öğretim yılına kendi elleriyle hazırlıyor


Eskişehir ’mağara Odunpazarı ilçesine ilişkin Şenlik Mahallesi ’nde kâin Behiç Akaydın Ortaokulu ’nun Müdürü Yanardağ Zer, 2015-2016 eğitim bilimi talim yılının başlamasına dar günler kala, eline fırça ve pasta namına okulun giriş kapısını ve basak korkuluklarını boyuyor. Müdürün bu davranışı mahalle sakinlerinin takdirini toplarken, ilerleyen günlerde okulun derslikleri ve koridorları de boyanarak yeni dönemde eğitime hazır arkaç getirilecek.
Konuyla ilişik mütekellim Değerli, özlük imkanları dahilinde okulun değişik yerlerini boyarken nazik keyif aldıklarını belirtti. Değerli, “2015-2016 eğitim tedrisat yılında okulumuzda eksiklerin tıpkı kısmını kendimiz halletmeye çalışıyoruz.
Yersiz anımızı kıymetlendirmek namına okulumuzun kapısını, merdivenlerin korkuluklarını kendimiz boyadık. Bundan dahi tabiat alıyoruz. Önümüzdeki hafta dahi dersliklerimiz ve koridorlarımız boya badanadan geçecek, eksiklerimiz tamamlanacak. Okulumuzda Fatih Projesi altyapısı tamamlandı, tahtalarımız da takılacak ve terbiye öğretime birlik anlamıyla hazır ayla mevrut olacağız. 28 Eylül 2015 ’de öğrencilerimiz daha güzel benzeri okula gelmiş olacaklar, tamam yaptığımız çalışmaların amacı bu. Henüz güzel ve daha temiz bir okulda terbiye görmeleri” dedi.
Zer ayrıca, öğretmenlerin bilgisayar ihtiyacı bulunduğuna değinerek, “Okulumuzda elektronik beyin ihtiyaçlarımız vardı. Bunun bir kısmını Kaza Milli Yetişek Müdürlüğümüz ve Il Milli Terbiye Müdürlüğümüz karşıladı fakat öğretmenlerimizin bile bilgisayar ihtiyacının karşılanmasını istiyoruz. Öğretmenlerimizin birlikte bilgisayarsız kalmayacağını umuyoruz” ifadelerini kullandı.
Mahalledeki velilerin de kendilerine destek verdiklerini kaydeden Değerli, şöyle bitmeme etti:
“Yapılan umum çalışmaların amacı öğretmen ve öğrencilerin daha iyice ve temiz bire bir ortamda terbiye öğretime başlamaları. Bununla bu arada Neşe Mahallesi ’ndeki velilerimizin de katkılarıyla eksiklerimizi tamamlıyoruz, onlara bile teşekkürname ediyoruz.”
GÜLÇİN SAMIMI KELOĞLANOĞLU - MEHMET SIDDIK YEŞİLIRMAK
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla