Once meslek sonra universite - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 07-28-2016, 04:27 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Once meslek sonra universite2016 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) kapsamında liseden universiteye gecişte son aşama olan LYS sınavı sonuclarının acıklanmasıyla tercih telaşı da başladı. YGS sınavına girip 180 barajını aşan milyonlarca oğrenci hayatlarını etkileyecek kararları verirken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunan Levent Uysal, “Oncelikle hedefledikleri mesleği, ardından universiteyi belirlemeliler. Mutlak surette hangi universitede okumak istiyorlarsa o universiteyi ziyaret etsinler. Orada okuyan oğrencilerle, mezun olanlarla, universitenin rektoru ve yonetim takımıyla goruşsunler. Cunku 4 ya da 5 yıl boyunca surekli o mekÂna gidecekler ve o insanlarla beraber olacaklar. Zaman kaybetmemek icin aldıkları pozitif enerjiye gore karar versinler. Cunku bu artık onların hayat projesi” diye konuştu.
Nişantaşı Universitesi bunyesinde adaylara ve oğrencilere sağlanan faydalara da değinen Uysal, “Biz universiteleri bir fayda merkezi olarak ongoruyoruz. Bunun icin bircok şey yapıyoruz. Orneğin aile butcesine fayda sağlamak icin yuksek oranda burslar veriyoruz. Oğrencilerimize iş dunyasıyla beraber hazırlanan mufredatlar oluşturarak, iş dunyasına insan kaynağını ureterek ve doğru insan kaynağının yol haritasını belirleyerek iş dunyasına da fayda sağlıyoruz. Keza oğrencilerimize yaptığımız uluslararası anlaşmalarla uluslararası faydalar sağlayarak kulturel olarak gelişmelerini sağlıyoruz. Universitelerin temel kuralı başta oğrencisine olmak uzere tum cevresine fayda sağlamaktır” acıklamalarında bulundu.
Nişantaşı Universitesi ’nin hayata gecirdiği işbirliklerine de değinen Uysal acıklamalarına şoyle devam etti: “Milli Eğitim Mudurlukleri ve Milli Eğitim Bakanlığıyla yaptığımız calışmalar var. Liselerdeki ve lise denkli okullardaki oğrencilerimizin kariyer planlamalarını yapıyoruz. Doğru tercih yapmalarını sağlıyoruz. Orneğin İstanbul Buyukşehir Belediyesiyle yaptığımız anlaşmalarımız var. Ozellikle Tercih Merkezlerindeki rehber uzman oğretmenlerimizi ve eğitimlerini veriyoruz. Doğru tercih yapmalarını sağlıyoruz. Oğrencilerimiz uluslararası bircok projede yer alıyor. AIESEC (Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales) yani Turkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi Derneği ile yaptığımız anlaşmalar var. Başbakanlık Turkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile yaptığımız anlaşmalar var. Bunlar da ozellikle Turkiye ’yi yurtdışında doğru tanıtma amaclı yapılan calışmalar. Oğrencilerimiz bu projelerde yer alıyor. Hem proje yonetmeyi, hem uluslararası platformlarda yer almayı hem de dinamik bir yapının nasıl oluşacağını oğreniyorlar ustelik Turkiye ’yi heryerde temsil ediyorlar. Bunların yanında hem uluslararası fuarlarda hem de ulusal fuarlarda yer alıyoruz. Cunku oncelikli hedefimiz oğrencilerimizin ya da universite adaylarımızın doğru tercih yapmaları. Sadece Nişantaşı Universitesi ile ilgili değil biz butun universitelere fayda sağlamaya calışıyoruz. Onemli olan arkadaşlarımızın doğru meslekte surdurulebilir olması, doğru universiteye giderek zaman kaybetmemeleri ve kendi hayat projelerini gercekleştirmeleriyle ilgili destek veriyoruz. Bu da arkadaşlarımız icin en onemli etkenlerden bir tanesi. Adayların fiziki ozellikleri ve mesleki yapabilirlikleriyle ilgili hangi meslekte başarılı olabileceklerinin tanımını yaparak onlara yon veriyoruz.”
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kultur ve sanat sektorune yon verecek meslek,… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-02-2016 04:31 PM
Kadir Has Universitesi meslek edindirmede fark… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 07-27-2016 04:26 PM
46 yıl sonra aynı okuldalar İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 05-29-2016 12:50 PM
Meslek seçimi genlerde gizli İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-28-2015 04:24 PM
Sonra Ne Olmuş? Figen DÖNMEZ ANNE BABA ETKİNLİKLERİ 8 03-19-2011 12:56 AM