Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği Neler… - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 08-10-2015, 05:19 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği Neler…


Milli Yetişek Bakanı Nabi Orion ’nın 7 Ağustos ’ta açıkladığı ve 8 Ağustos ’ta de resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ’nde eski yönetmelikten derslik kavramı çıkarılarak hesabına mütenevvi kurslar bünyesinde ‘Hususi Talim Kursları ’ eklendi. Yıpranmamış düzenlemeye bakarak, Hususi Tedris Kursları Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Zaman, Coğrafya, Felsefe Grubu dersleri arasından seçtikleri 3 ibret alanında eğitim bilimi verecek. hafta arası ve cumartesi gününde eğitim bilimi vermeyi planlayan kurslar veriş günü dinlence olacak. Sunma çok 16 öğrenciden oluşmasına izin sunulan sınıflarda değişik sınıflardan öğrencilerin gelişigüzel öğüt görmesine izin verilmeyecek. E-Okul sistemine mukayyet olması mecburi tutulan kurslar sabahleyin 7 ile akşam 7 saatleri arasında yetişek verebilecek. Kurslarda seçme ders programı üzere haftada genişlik birkaç 3 saat en aşkın 8 saat ders yapılabilecek.
Yayınlanan eskimemiş yönetmelikte asıl liselerin durumu bile küşade ayrımsız şekilde belirlendi. Eskimemiş düzenlemeye göre anne liseler kayıtlı öğrencilerine takkadak hafta içi oluşmak şartıyla akşam ezanı 7 ’ye büyüklüğünde ağırşak verebilecek. Çıkışlı öğrenciler ise esas liselerde hafta sonu açılacak kurslara ücretli namına katılabilecek. Bu kurslar dahi bakanlıktan onaylama alınması neredeyse vakit kaybetmeden 3 dersi kapsayabilecek. Temel liselerde esbak yönetmeliğe bakarak yüzde 30 olan kontenjan kotası yeni yönetmelikle bu arada yüzdelik 40 ’a çıkarılmıştır.

“ILK TEŞRIN AYINDAN ILK HUSUSI EĞITIM BILIMI KURSU AÇILAMAZ”
Murat Terbiye Kurumları Umumi Müdürü Lokman Durak Özel Tedrisat Kurumları Yönetmeliği ’ni yorumladı: “Kullanılmamış yönetmelik maddelerinin değerlendirmesi yapıldığında Hususi Talim Kursları ’nın bildirme azından bu yıl üzere açılmasının olanaklı olmadığı belirgin görülmektedir. Yayınlanan yeni talimatname kapsamında dönüşüm için müracaat fail ayrımsız terbiye kurumunun baştan mezuniyet ahiz sürecini tamamlaması gerekir. Maarif Müfettişliği ’nde, Valilikte ve Bakanlıktaki bekleme süreleri kâin yönetmelikte uzatıldığı (hep 35 bölüm) ve hususi ruhsatlandırma izinlerinin alınması gerektiği için mezuniyet almak kestirmece iki ay sürmektedir. Bugün müracaat yapan aynı kurumun ilk teşrin ayından önceki Hususi Öğretim Kursu ’na dönüşmesi olanaklı görünmemektedir. Güdük vadede da Özel Tedrisat Kursu yapmak ve öğrenci kaydı kabul etmek imkân dâhilinde değildir. Bunun yanı sıra mevcut sınıf binalarında hoppadak 3 ders amacıyla kurs açılması kazançlı görünmemektedir”.

“EGE VE ÖĞRENCİLER AĞIRŞAK BELİRLERKEN DETAYLI ARAŞTIRMA YAPMALI”
Gaye Okulları ’nın okula dönüşen önce çalım yerine bu okulu 2 yıl evvel açtığını belirten Lokman Durak, “Bahçeşehir Gaye Eğitim Kurumları ’nın 1968 ’den bu yana deneyimi, başarısı ve vizyonu ile kurulan Misyon Okulları, stratejisinde her ayrım yapmamıştır. Bu sene üzere lise ve ortaokullarıyla yetişek hizmeti vermeye devam edecektir. Bundan ahir süreçte da Amaç Okulları yapılanmasını anaokulundan liseye okullaşarak sürdürecektir. Gurur namına hedefimiz ongun benzeri yurttaş yetiştirmenin yanında öğrencileri kariyer basamaklarında akla yatkın yönlendirerek hedefe ulaşmalarını sağlamaktır. Uğur Okulları, kudretli, kariyer sahibi ve mutlu efrat yetiştirir, öğrenciyi lise ve üniversiteye sunma doğru biçimde hazırlar” dedi. Velilerin bu süreçte akıllıcasına kararlar vermesinin önemine vurgu yapan Durak, “Esas liselerin tecrübesi ve donanımı mezun olan ve sıfır bütün öğrenciler için yeterlidir. Veliler bu sene çocuklarını tek kararsızlık etmeden asıl liselere gönderebilirler” ifadelerini kullandı.
*
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Etiketler
Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği Neler…

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İhlas Eğitim Kurumları yeni eğitim yılına merhaba… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 09-19-2016 05:14 PM
İhlas Eğitim Kurumları yeni eğitim yılına 'merhaba'… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 09-19-2016 05:14 PM
İhlas Eğitim Kurumları Ozgur Bolat’ı… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-24-2016 04:50 PM
Eğitim fakultesi oğrencilerinin mezuniyet… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-22-2016 03:53 PM
KYK yurtları yeni eğitim ve öğretim yılına… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-04-2015 12:28 AM