OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   GÜNCEL HABERLER (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/)
-   -   Prof. Dr. Tuncer Çelik: ‘Tercih yapılırken yatay… (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/prof-dr-tuncer-celik-8216-tercih-yap-305-l-305-rken-yatay-8230-a-6801/)

İsmail MART 08-18-2015 09:33 AM

Prof. Dr. Tuncer Çelik: ‘Tercih yapılırken yatay…
 
http://okuloncesietkinlikleri.com/im...2d1a5668d2.jpg Üniversitelerde yersiz mütezayit kontenjanlar ve üniversiteyi kazandığı halde pusat yaptırmayan adaylardan doğan boşluklar için üniversite ekleme hile başvuruları başladı. Ek tercihler üstüne mütekellim İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mühendislik Mimari Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncer Polat, ‘ ’Kimi Zaman tamam bölümler doluyor fakat öğrenciler tıpkısı bando imkansızlıklar cihetiyle vasıta yaptıramayabiliyorlar ve bazı kontenjanlar bu nedenle boş kalabiliyor. Öğrenciler bu dönemde tercihlerini yaparken şurası unutmasınlar. Üniversite içre akak geçiş imkânı var, istedikleri bölümler olmasa üstelik bunlara mümasil bölümlere taşıt yaptırdıkları taktirde kudretli olmaları koşulu ile bire bir yıl içerisinde bu hakkı kullanabilecekler ’ ’ diye niteleyerek konuştu.

‘ ’SEÇTİĞİNİZ MESLEĞİ SEVERSENİZ BAŞARILI OLURSUNUZ ’ ’
Öğrencilere temas şeyden ilk ne bölümü istiyorlarsa o doğrultuda tercihlerini yapmalarını başvuru fail Polat, ‘ ’Eğer seçtiğiniz mesleği severseniz muvaffakiyetli olursunuz ’ ’ dedi. İstanbul Esenyurt Üniversitesi ’nin bu yıl çok bereketli bire bir takat sınırı gösterdiğinden meze eden Çelik, eklenmiş kontenjan artırımında tıkır üniversiteleri arasında Türkiye birincisi olduğunu söyledi. Çelik, öğrencilerin yersiz kontenjanları öğrenmek amacıyla web sitemize girerek veya tercih kılavuzundan bilistifade mütezayit boş yerleri görebileceğini rapor etti. Çelik: “Türkiye genelindeki okullar arasında ise üçüncü sırada saha aldı, bu sonucun elde edilmesinde töz anlamda ayrımsız mangır üniversitesi olmamızın ve haddinden fazla mebzul yetişek vermemizin, haddinden fazla iyi tıpkısı akademik kadroya erbap olmamızın rolü var. Öğrencilerimize ekleme burs olanakları üstelik sunuyoruz. Hem Esenyurt Belediyesi ’nin desteğini hem da hayırsever vatandaşlarımızın yaptıkları yardımları bursa dönüştürerek öğrencilerimize sunuyoruz, yani öğrencilerimizden aldığımızı olağandan öğrencimize veriyoruz”.
*


Forum Saati: 09:03 PM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO