Sahte diploma artık mümkün değil! - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 07-29-2015, 02:56 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Sahte diploma artık mümkün değil!


Yükseköğretim Yerleşmiş (YÖK) kamu ve özel sektörde*yapmacıklı diplomaları ortaya çıkaracak “Şehadetname Sorgulama Sistemi” (DSS) çalışmalarını tamamladı. Türkiye ’deki cümle üniversitelerin sonuç 5 yılda verdikleri diplomaların kayıtlarını sisteme giren YÖK, sistemi eylül ayında*e-devlet*üzerinden kullanıma açacak. 6 milyon diplomanın meydan aldığı sisteme, e-azamet üzerinden şahıslar ve kurumlar girebilecek ve diplomaları arama edebilecek. Sistemden alınan vesika, hareket başvurularında icazet adına geçecek. Türk Silahlı Kuvvetleri çeri alımlarında, YURTKUR güçlükle ve burs işlemlerinde, SGK sağlık hizmetinden yararlanan öğrencilerin işlemlerinde DSS ’den sorgulama yapacak. Sistemin önce şişman sınav uygulaması ati yıl KPSS ’ye girecek adayların diplomasının denetiminde uygulanacak.
Bozuk Fen, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Nihat Ergün ’nam yeğeninin eşi Hasan Başaran ’ın sahte icazet ile TÜBİTAK ’ta işe girdiğinin belirlenmesi ve yapmacıklı doktor Ulvi Haktan Yılman ’ın 16 yıl boyunca 16 hususi sayrılarevi, tıpkı ambulans firması, 3 cesamet hastanesi ile darülfünun hastanelerinde çalıştığının ortaya çıkması YÖK ’ü harekete geçirdi. Evvel 5 bin çalışanı olan TÜBİTAK ’ta 3 düzme diplomalı yaşama belirlendi. YÖK, 3 milyon 600 bin kişinin istihdam edildiği kamu kurumlarında sunu beş altı bine mail düzme diplomalı etkin olduğunu anlayış ediyor. Sistemin yazılımı TÜRKSAT ile yapıldı.
HERHANGI BIR DİPLOMAYA BARKOD
Dizge şöyle çalışıyor:
-Üniversiteler diplomada yazılı olan tam bilgileri sisteme giriyor.
-E-cesamet kapısından TC etiket numarası ve şifresi ile giriş özne hayat, Yükseköğretim Müesses Başkanlığı adı altında kayran düz bölümde Icazet Sorgulama Sistemi ’ni tıklıyor. Buradan zat diplomasını bastırıyor ve diplomayı işe gireceği amme kurumu veya özel şirkete veriyor.
-Diplomanın salim eğin köşesinde tıpkısı çizgi im bulunuyor. Çizgi Im üzerinde kişiye özel birinci bulunuyor, sorgulama bu çizgi im numarası ile yapılıyor.
ICAZET ÇIKMAZSA HANGI OLACAK?
TC kimlik numarasının rahat olmadığı dönemde mezun olanlar için sisteme ayrımlı tıpkı aplikasyon yüklendi. Diplomasını almak talip birey sistemde kendini bulamazsa ona eskimemiş aynı görüntülük açılacak. Ekranda ne okulun ne bölümünden çıkışlı olduğunu yazabileceği bire bir buton çıkacak. Öğrencinin girdiği bilgiler üniversitenin ekranına otomatik uyarı olarak gidecek. Darülfünun emanet doğrulamasını yapıp öğrenciyi sisteme girecek.
TSK KISA ÇAĞ-TEFERRUATLI ÇAĞ AYRIMI YAPACAK
DSS ile Türk Silahlı Kuvvetleri leşker alımlarında tafsilatli zaman-güdük devir ayrımını rahatlıkla yapabilecek. YURTKUR, erdemli lisans ve doktora öğrencilerinin mahdut ve burs işlemlerini DSS üzerinden gerçekleştirecek. SGK ise öğrenciliği döneminde temel-babasının sigortasıyla otama olan gençlerin çıkışlı olup olmadığını çabucak sistemden görebilecek. Mezun olan öğrenciye Umumi Esenlik Sigortası yaptırması amacıyla uyarı gönderilecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bakir alacağı personel amacıyla sistemi şimdiden talep etti. Başvekâlet üstelik sistemi elde etmek amacıyla başvurdu.
4 AŞAMALI TÜMCE GÜVENLİĞİYLE KORUNUYOR
Dizge e-oran kapısı koruması altında. Dehalet yöntemleri ise şöyle:
1- Üniversiteler çabucak YÖK ’nam belirlediği internet IPLIK ’lerinden bilgelik aktarımı yapabilecek
2- Seçkin bilgisayardan ve her yerden icazet bilgileri girilemeyecek.
3- Her üniversiteye ayrı kod verilecek.
4- Antre izni verilen birimler her fakülte ve departman amacıyla belirlenen kodları kullanacak.
Kök : Habertürk
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Çocuğumu Yeniden Yetiştirmem Mümkün Olsaydı. Figen DÖNMEZ ANNE BABA ETKİNLİKLERİ 3 12-12-2010 08:56 PM
Diploma örnekleri moda_kesh FARKLI SANAT ETKİNLİKLERİ 5 11-02-2010 09:39 PM
Diploma töreni müzikleri mp3 Esra ŞEN SENE SONU GÖSTERİ ETKİNLİKLERİ 5 09-03-2010 12:37 PM
Hipnozla İngilizce eğitimi mümkün mü? ismrt GÜNCEL HABERLER 0 07-05-2010 09:52 PM
Diploma çeşitleri Aslıhan GÜNEY DAVETİYE KART ETKİNLİKLERİ 0 05-20-2010 03:09 PM