OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   GÜNCEL HABERLER (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/)
-   -   Turkiye’nin "ilk" okul servis aracıyla 50… (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/guncel-haberler-123/turkiye-8217-nin-quot-ilk-quot-okul-servis-arac-305-yla-50-8230-a-7721/)

İsmail MART 06-18-2016 03:49 PM

Turkiye’nin "ilk" okul servis aracıyla 50…
 
http://www.okuloncesietkinlikleri.co...5433dc930e.jpg
Turkiye ’nin koklu eğitim kurumlarından Kultur Koleji ’nin mezunları, Kultur Koleji Mezunlar Derneği ’nin duzenlediği “Geleneksel Fırında Makarna Gunu”nde yıllar sonra yeniden bir araya geldi. 50, 40 ve 20 yıllık mezunlara plaketlerin takdim edildiği, Turkiye ’de ilk defa okul servisi uygulamasını başlatan Kultur Koleji, 50 yıl once mezun olan oğrencilerini okulun ve Turkiye ’nin ilk servis aracı olma unvanını taşıyan kırmızı-beyaz T1 model Volkswagen minibus ile toren alanına getirdi. Kultur Koleji ’nin kurucusu ve İstanbul Kultur Universitesi (İKU) Mutevelli Heyet Onursal Başkanı İnşaat Yuksek Muhendisi Fahamettin Akınguc, 60 ’lı yılların gosterişli ve populer araclarından Volkswagen model minibusle tum oğrencileri tek tek evlerinden alarak okula taşıyıp, Turkiye ’deki ilk servis uygulamasını başlatmıştı. Yine aynı servis aracı, oğrencileri hafta sonları evlerinden alıp AKM ’ye, klasik muzik konserlerine goturup tekrar geri getirerek de cocukların kultur-sanat aktivitelerine katılımlarını sağlamıştı.
İKU Mutevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akınguc Gunver ile Kultur Grubu Şirketleri Yonetim Kurulu Başkanı Lale Akınguc Sevgen ’in de hazır bulunduğu “Geleneksel Fırında Makarna Gunu”nde emektar Volkswagen minibuslerini yeniden okulun bahcesinde gormenin verdiği duygusallığı yaşayan Fahamettin Akınguc, 56 yıllık eğitim maratonunun yaşattığı mutluluğu şu sozleriyle dile getirdi: “Kultur Koleji, 60 ’lı yıllarda eğitim verdiği oğrencilerinin cocuklarını aynı okulda eğitti. Şimdi de ilk oğrencilerinin torunlarını, yani 3. nesli okutmanın gururunu yaşıyor. 56. yıl dile kolay. Hayatımdan ne politikacılar, ne siyasetciler geldi, gecti. Bugun, ‘iyi ki politikaya girmemişim ’ diyorum. Yoksa 56 yılda bu kadar sevgiyi, ilgiliyi, başarıyı bulamazdım.”


Forum Saati: 06:26 PM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO