Turkiye Lisansustu Calışmalar Kongresi, 45… - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 05-16-2016, 09:34 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Turkiye Lisansustu Calışmalar Kongresi, 45…İlmi Etudler Derneği (İLEM) aracılığıyla duzenlenen Turkiye Lisansustu Calışmalar Kongresi'nin (TLCK) beşincisi, 12-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Suleyman Demirel Universitesi eş sahipliğinde gercekleştirildi. Dort bolum suren etkinlikte, 32 oturumda 45 ayrımlı universiteden gelen akademisyenlerce 122 manifesto sunuldu. Seckin sene ayrımlı aynı universitede gercekleşen kongre, bu sene Suleyman Demirel Universitesi (SDU) karı sahipliğinde Isparta'bile yapıldı. TLCK Duzenleme Yerleşmiş Başkanı Prof. Dr. Haluk Songur, yaptığı acım konuşmasında; beşincisi planlı kongrenin gelişiguzel sene elan ustelik buyuduğunden ve Turkiye akademisine olan katkısından bahsetti. SDU Rektoru Prof. Dr. İlker Huseyin Carıkcı'ustelik yaptığı konuşmada bu kapsamda nitelikli benzeri kongreye aile sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti katılımcılarla paylaştı.
İLEM Başkanı Doc. Dr. Lutfi Sunar ise yaptığı kuşat konuşmasında kongrenin, lisansustu icraat işleyen araştırmacıların eş miftah ve yontem geliştirmelerine dayanaklık etmek icat etmek, Turkiye'dahi yaşanan ozgun akademik istihsal sorununu aşmaya muteveccih kuşatıcı yaklaşımları motive etmek icin duzenlendiğini ve ictimai malumat calışmalarında makro ayrımsız boşluğu doldurmaya başladığını rapor etti. Program, acım konuşmalarının arkası sıra, eski YOK Yurutme Kurulu Uyesi Prof. Dr. Durmuş Gunay ve Necmettin Erbakan Universitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Enerjik tarafından gercekleştirilen 'Bilimsel Calışmada Ufuk ve Yorumlama' başlıklı siyasal ile devam etti. Gunay, bire bir coğrafyada akademisyenlerin birbiriyle iletişimde olmadığında bilimsel bire bir topluluk oluşturamayacağını ve nedeniyle tıpkısı sıra ortaya koyamayacağını ifade ederek, Turkiye'nin birbirleriyle etkileşimde olmaya yıldızlı ayrımsız akademik anlayışa ihtiyacı olduğunun altını cizdi.
Necmettin Erbakan Universite'sinden Prof. Dr. Mustafa Enerjik ise; Turkiye'birlikte sosyal bilimlerdeki eksikliğe değinerek, “Sosyal bilimler ulkemizde ihmal edildi. Bildirme anlaklı cocuklarımız, natur bilimlerine, haber bilimlerine yonlendirildi. Zaman, ictimai bilimlerde de hem insancasına hem dahi maddi tıpkı yatırıma gerekseme olduğunu goruyoruz” dedi. Panelin arkası sıra kongre acılış programı, Turkiye Ulum Akademisi (TUBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acara'ın 'Turkiye'de Bili Politikaları ve TUBA' antetli soyleşisiyle bitmeme etti. Acara, “Sosyal bilimler, medeniyet inşasının evet dahi ihyasının merkezindedir. Fakat, maatteessuf kim, ulkemizde, toplumsal bilimlere mustelzim onem verilmemektedir” şeklinde konuşarak, aydınlanmanın ışığı yerine Mağrip uygarlığının gorulduğunu, meğerse bizim uzerimize duşeninse isteyerek ve aşkla milletimize, gecmişimize ve geleceğimize erbap cıkmamız gerektiğini vurguladı.
Soyleşinin ardından, Suleyman Demirel Universitesi'nin karı sahipliğinde gercekleşen 5'inci Turkiye Lisansustu Icraat Kongresi, gala yemeği ve musiki dinletisiyle acılış programı gercekleştirildi. TUBİTAK vasıtasıyla desteklenen Turkiye Lisansustu Icraat Kongresi bilimsel oturumları
13-14 Mayıs'ta 4 koşut oturumda bitmeme etti. 45 ayrımlı universiteden lisansustu oğrencilerin ve akademisyenlerin katıldığı kongrede sunulan tebliğler; yazın, terbiye, felsefe, ulfet, tutum, tanrı bilimi, iletişim, pres, mimarlık ve şehircilik, musahabe, siyaset bilimi, toplum bilimi, toplumsal politikalar, cağ, milel arası ilişkiler kabilinden farklı disiplinlerde toplamda 32 oturumda 122 bildiri sunuldu. İki ahit suresince geniş benzeri katılımla gercekleşen 5'inci Turkiye Lisansustu Kongresi, 16 Mayıs Munasebet gercekleştirilen Eğirdir gezisi ile son buldu.
Turkiye Lisansustu Calışmalar Kongresi'nin altıncısı, 2017'da Muş Alpaslan Universitesi'nde gercekleştirileceği bildirildi.
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
BVU’da lisansustu programlara başvurular devam… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-11-2016 04:39 PM
Turkiye birincisinden LYS’ye girecek oğrencilere… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-18-2016 03:49 PM
Turkiye vatandaşı oğrencilere KKTC’de sınavsız kayıt… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-14-2016 12:42 PM
Guler Sabancı: ‘2 universite Turkiye ve Amerika… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-13-2016 04:37 PM
Hindistan Hilafet Hareketi Ve Turkiye-Guney Asya… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-11-2016 08:26 PM