Universite adayları bu haber sizin icin! - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 07-13-2016, 04:12 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Universite adayları bu haber sizin icin!2015-2016 eğitim-oğretim yılında gercekleştirilen YGS ve LYS sonrası, adaylar sonucların acıklanması icin gun sayıyor. 18 Temmuz'da acıklanacak LYS sonuclarına gore universite tercihi yapacak oğrencileri onemli bir surec bekliyor cunku oğrenciler gelecekleri icin karar verecekler.
“DEVLET UNİVERSİTESİYİZ, UNİVERSİTEMİZİN ULAŞIMI KOLAY, İMKÂNLARI BOL”
Sağlık Bilimleri Universitesi ’nin, devlet universitesi olduğunu ve İstanbul ’un gobeği sayılan Uskudar ’da tarihi bir mekÂnda bulunduğunu soyleyen Prof. Dr. Erdol, “Universitemizi tercih eden oğrenciler, 112 yıl evvel Sultan II. Abdulhamid Han tarafından, ulkemizde ilk modern Tıp Mektebi binası olarak inşa ettirilip hizmete sunulan Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane binasında eğitim gormenin ayrıcalığını yaşayacaklar. Cok geniş ve guclu bir eğitim kadromuz var. Lisans-on lisans eğitimi icin İstanbul ’daki 24 Eğitim Araştırma hastanesinden faydalanacak durumdayız. Staj imkÂnları acısından tercih şansımız cok. Kolay ulaşım imkÂnı ile de oğrencilerimizin şehirle bağı asla kopmaz” dedi.
“UNİVERSİTE TERCİH EDERKEN GECMİŞİYLE OVUNULECEK OLMASINA DİKKAT EDİN”
Universitedeki ve hayattaki başarısızlıkların temelinde yanlış tercihlerin onemli yer tuttuğunu belirten Prof Dr. Cevdet Erdol, “Universite tercihi sadece diploma almak icin değil bir kulturun temsilcisi olunacağı icin de son derece onemli. Bir universiteden diploma alıyorsunuz ve omur boyu hem yapacağınız mesleğe sahip oluyorsunuz hem de o universitenin etiketini taşıyorsunuz. O yuzden oğrencilerimizin bilgilerini, becerilerini, kabiliyetlerini en iyi şekilde değerlendirebilecekleri ve omur boyu gurur duyacakları universiteleri tercih etmeleri son derece onemli” diye konuştu.
“UNİVERSİTE DONEMİNDE EDİNDİĞİNİZ BİLGİ BİRİKİMİ COK ONEMLİ”
Universite donemini oğrenciler icin sosyal, kulturel, sportif imkÂnları ve en fazla bilgi birikimini toparlayacakları donem olarak gorduğunu ifade eden Prof. Dr. Erdol, “Oğrencilikte alacakları bilgi birikimini bir daha omur boyu alamayacaklarını duşunmeleri lazım. Oğrenci adı ustunde her şeyi oğrenecek olan kişidir. Her şeyi sorgulayabilir, cevresindeki insanlar ona yardımcı olur ama mezun olduktan sonra aynı rahatlıkta oğrenme durumunda olamaz. Şimdi oğrenciler, eğitim gorecekleri universiteyi ve ondan sonra omur boyu calışacakları mesleği sececek. Benim onerim doğru tercihi yapmaları icin durumlarını iyi değerlendirmeleri yonunde. Diploma icin değil omur boyu yapacakları mesleğin ve etiketini taşıyacakları universiteyi tercih edecekleri bilincinde olsunlar” acıklamasında bulundu.
“AİLELER, COCUKLARININ TERCİHLERİNE SAYGI DUYSUN”
Oğrencilerin aileleriyle aynı bakış acısına sahip olmalarının mumkun olmadığının altını cizen Prof. Dr. Erdol, “Ortak akıl ile hareket ediliyorsa ne ala ama universiteyi, mesleği ve şehri secmeye zorlamak ileride cok ciddi sıkıntılara yol acabilir. İdeal olan birlikte karar verebilmektir. Okuyup, mesleğini yapacak olan cocuklarımızdır. O yuzden ebeveyn olarak biraz daha toleranslı olmalıyız. Anne ve babalar tabii ki cocuklarının kotuluğunu istemez ama cocukların da tercihlerine saygı duymak gerekir. Cunku cocuklarımızın olaylara bakış acıları cok farklı” dedi.
“SAĞLIK BOLUMLERİNDEN MEZUN OLANLAR İŞSİZ KALMA KAYGISI GUTMEZ”
Sağlık alanında tercih yapmayı duşunen oğrencilere de tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Erdol sozlerine şoyle devam etti;
“Sağlık sektoru cok geniş ve ihtiyacın hic bitmediği bir alan. Dolayısıyla butun dunyada sağlık alanında calışan insanlara olan ihtiyac ortadadır. Tıp, hemşirelik, eczacılık, diş hekimliği… gibi mesleklerin hepsine ihtiyac var. Yani işsiz kalma, iş bulamama sorunuyla karşı karşıya kalmaları imkÂnsız. Bunun yanında batı lisanından birini oğrenmeleri de ideal olur. Bir sağlık mensubu diplomasını aldığında işi hazırdır diyebiliriz. Ben tercih eden bir oğrenci olsam sağlık bolumlerinden birisini tercih ederdim cunku iş bulamama kaygım olmazdı. Ayrıca bu mesleği ifa ederken insanlara yardımcı olmanın zirvesinde oluyorsunuz. Bir noktada kendi hayatınızdan fedakÂrlık yaparak bir başkasının sağlığını ve mutluluğunu sağlamaya calışıyorsunuz. Bu da insana buyuk bir manevi haz veriyor. Sağlık mensuplarının toplumda ayrıcalıklı konumda olduklarını da cok rahatlıkla soyleyebilirim. Ben sağlık bolumlerinin tercih edilmesinde bu faktorlerin rol oynadığını duşunuyorum.”
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Universite tercih doneminde adayların dikkat etmesi… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-02-2016 04:31 PM
Universite bursu icin son başvuru 28 Temmuz’da İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 07-25-2016 04:24 PM
KHAS’dan yuksek lisans ve doktora adayları icin… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 07-11-2016 04:10 PM
Engelli oğrenciler icin engelsiz universite… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-11-2016 08:25 PM
Daha iyi uyumak sizin elinizde ismrt GÜNCEL HABERLER 0 11-22-2010 11:50 PM