YDU oğrencisi uluslararası sempozyumda mimarlık… - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 06-16-2016, 04:48 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

YDU oğrencisi uluslararası sempozyumda mimarlık…Kafkasya Universitesiler Birliği (KUNİB) tarafından duzenlenen ‘Uluslararası Kafkasya ’ya Genc Bakışlar Sempozyumu ’nun 3. ’su, İran Mohaghegh Erdebili Universitesi ev sahipliğinde gercekleşti. Şah İsmail Hatayi anısına duzenlenen sempozyumda KUNİB şemsiyesi altında olan universitelerin oğrencileri 75 yerli ve yabancı yuksek lisans ve doktora oğrencisi fen ve edebiyat bilimleri, sosyal bilimler, sağlık bilimleri konusunda bildirilerini 3 ayrı panelde sundu. İran, Azerbaycan, Turkiye, Gurcistan, Beyaz Rusya, Rusya, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna ve KKTC'den katılan oğrencilerin bildirileri sektorel olarak juri tarafından değerlendirildi.
KKTC ve Yakın Doğu Universitesi'ni temsil eden Mimarlık Bolumu, yuksek lisans oğrencisi Şebnem Golkarian, “The Impact of Identity; Manifestation of Culture in The Built Environment, and Consequences of Lack of Identity” bildirisi mimarlık alanında tek secilen bildiri olarak odullendirildi.
Uluslararası Kafkasya'ya Genc Bakış sempozyumuna ev sahipliği yapan universitenin Rektoru Prof. Dr. Goudarz Sadegi Hashjin, KUNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, KUNİB İran temsilcisi ve koordinatoru, YDU oğretim uyesi Prof. Dr. Ghadir Golkarian ve Erdebil vali yardımcısı Taber Sharifi katıldı.
Prof.Dr. Sadegi konuşmasında boyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti ve başarı diledi. Ev sahibi universitenin Uluslararası İlişkiler sorumlusu Yrd. Doc. Dr. Reza Abdi 7 ulkeden 80 ’e yakın katılımcının sunum yapacağı sempozyumun ana amacının bolgede ve dunyada barışa hizmet etmek olduğunu soyledi.
Prof. Dr. Ghadir Golkarian ise sempozyum hakkında kısa bilgiler vererek katılan kurumlara teşekkur etti. Ayrıca, değişik ulkelerden katılan oğrencilerin bir arada olduğuna dikkat cekerek bilim sahasına genclerden oluşan bilim gokkuşağının gercekleşmesini sevinc kaynağı olarak niteledi.
Sempozyumun "Onur konuklarından" Prof. Dr. Mustafa İsen konuşmasına "Mevlid" yazarı/şairi Suleyman Celebi ’nin eserine "Allah adını zikredelim..." diyerek başladığını hatırlatarak "biz de onun adıyla başlayalım" diyerek başladı.
İsen aynı zamanda, “Teknoloji insanları birbirine yaklaştırıyor. Bu coğrafyanın değerleri olan Yusuf Has Hacip, Kaşgarlı Mahmut, Hafız, Sadi Şirazi, Mevlana, Fuzuli, Şah İsmail bunlar nasıl dunyayı kendi etraflarında dondurduyse, yeniden bunu gercekleştirebiliriz. Nizamiye Medreseleri ile başlayan Bologna surecini biz kendimiz yeniden yaratabiliriz. Yarın elbette bizimdir. Bu kadim kultur bizi geleceğe taşıyacaktır. Sizleri bu coğrafyanın geleceğinde onemli isimler olarak goruyorum. Gunumuzde ‘Beşeri Sermaye ’ cok onemlidir. Organizasyon kabiliyeti olan insan bence en kıymetli değerdir” dedi.
Sempozyumun sonunda 2 yerli ve 2 yabancı katılımcı oğrenciler ise odullerini alarak, bildirileri gerek İran, gerekse uluslararası hakemi dergilerde basılacağı vurgulandı.
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
6’ıncı Uluslararası Mimarlık, İnşaat ve Grafik… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 09-07-2016 06:04 PM
GAU Moldova kampusu yapılanmasına; GAU Mimarlık,… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-26-2016 05:52 PM
YDU 17. Uluslararası Planlama Tarihi Konferansı’nda… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-18-2016 05:46 PM
İstanbul’un 5 bin 400 ‘Uğurlu’ oğrencisi geleceğe… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-16-2016 04:48 PM
Uluslararası bilgisayar ve bilişim konferansı… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-13-2015 04:32 PM