Hareketlİ oyunlar 2 - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 10-31-2011, 05:53 AM   #1 (permalink)
İşin Ustası
Yasemin ORDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Mesajlar: 1.633
Konular: 537
Aldığınız Beğeni:288
Beğendikleriniz:13
Rep Derecesi: Yasemin ORDU İyi Bir Yolda Adım Attı.

Hareketlİ oyunlar 2


18. ELMA OYUNU : çocuklar iki eşit gruba ayrılırlar. Karşılıklı tek sıra olurlar. Araya bir daire çizilir. Dairenin içine çok sayıda cisimler konur. Öğretmen çocuklardan birinin adını söyler. Adı söylenen çocuk dairenin içinden alabildiklerini toplar ve gruba getirir. Her eşya bir puan demektir. Eşyalar tekrar daireye konur. Bu kez karşı gruptan bir çocuk adı söylenir. Oyun böyle devam eder. En çok puan toplayan grup oyunu kazanır.
19. YASTIK OYUNU:çocuklar halka olup yan yana otururlar. Birinin elinde bir yastık vardır. Müzik çalar. Çocuklar yastığı birbirlerine atmaya başlarlar. Yastığı uzun süre elinde tutan yanar ve oyundan çıkar. Müzik durunca yastık kimdeyse oyunu o kazanır.
20. RENK BULMA OYUNU :ana renklerde bir büyük bir de küçük kartlar hazırlanır. Küçük kartları çocuklar alır. Çocuklar dışarı çıkartılır. Bu arada büyük kartlar da sınıfta belirli yerlere saklanır. Çocuklar sınıfa girer ve her çocuk küçük kartıyla aynı renkte olan büyük kartını aramaya başlar. Çocuk kartın saklanmış olduğu yere yaklaşınca diğer çocuklar el çırparlar. Uzaklaştığında el çırpması yavaşlatılır. Büyük kartını bulan çocuk oyunu bitirmiş olur ve alkışlanır. Bu kez diğer çocuk büyük kartını bulmaya çalışır. Oyun kartların tamamı bulununcaya kadar devam eder.çocuklar ana renkleri tamamen kavradıktan sonra oyun ara renklerle oynanır.
21. SIÇRA KURTUL:çocuklar halka olurlar. Bir torbaya sünger parçaları konularak bir iple bağlanır. Ortadaki ebe torbayı ipinden tutup çocukların ayakları altında gezdirir. Sallar. Torba kimin ayağına değerse oyundan çıkar. İpin değmemesi için çocuklar havaya sıçrarlar. En sona kalan çocuk oyunu kazanmış olur.
22. ŞİŞE DEVİRMECE OYUNU: boş ve yıkanmış plastik şişeler bir çizgi üzerinde yan yana dizilir. 3 metre uzaklığa başlama çizgisi çizilir. Çocuklar bu çizgi üzerinde sırayla top atışı yaparlar ve şişeleri devirmeye çalışırlar. Her çocuk kaç şişe devirdiğini söyleyerek şişeleri yeniden diker. Öğretmen çocuklardan baştan kaçıncı şişeyi devirdiklerini de sorabilir.
23. YILDIZLI BAYRAĞA YETİŞ:çocuklar iki gruba ayrılır. Her gruba isim verilir. Başlama çizgisinin 3 metre kadar önüne bir pano asılır. Panoya üzerinde değişik sayılarla yıldız olan bayraklar asılmıştır. Oyun başladığında her iki takımdan birer yarışmacı başlama çizgisine gelir. Öğretmen üç yıldızlı bayrağa koş yetiş talimatını verir. Yıldız sayısı belirtilen bayrağı hangi yarışmacı önce kaparsa o takımın tarafına panoya bir çiçek asılır. İki yarışmacı aynı anda bayrağı tutarsa her iki takımın tarafına çiçek takılır. Oyun böylece devam eder. Hangi taraf daha çok çiçek almışsa o taraf kazanır. Birkaç yarışmacıdan sonra panodaki bayrakların yerleri değiştirilir. Çocuklar alıştığı yere koşmaz.
Yasemin ORDU isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Etiketler
elma oyunu okul öncesi, elma oyunu okul oncesi, grup şişe oyunu, hareketli, hareketli büyük am, hareketli oyun, hareketli oyun kartları, oyunlar, yastık çırpma oyunu, yastık devirme oyunu

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hareketlİ oyunlar 10 Yasemin ORDU HAREKETLİ OYUN ETKİNLİKLERİ 1 10-06-2013 01:04 AM
Hareketlİ oyunlar 13 Yasemin ORDU HAREKETLİ OYUN ETKİNLİKLERİ 0 10-31-2011 06:01 AM
Hareketlİ oyunlar 12 Yasemin ORDU HAREKETLİ OYUN ETKİNLİKLERİ 0 10-31-2011 06:00 AM
Hareketlİ oyunlar 11 Yasemin ORDU HAREKETLİ OYUN ETKİNLİKLERİ 0 10-31-2011 06:00 AM
Hareketlİ oyunlar 7 Yasemin ORDU HAREKETLİ OYUN ETKİNLİKLERİ 0 10-31-2011 05:58 AM