OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   KUKLA ETKİNLİKLERİ (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/kukla-etkinlikleri-48/)
-   -   Dede Ve Nine Kukla Etkinliği Ile Birleştirilmiş Plan orneği | Okul Oncesi Etkinlik H (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/kukla-etkinlikleri-48/dede-ve-nine-kukla-etkinli-287-i-ile-birle-351-tirilmi-351-plan-orne-287-i-okul-oncesi-etkinlik-h-7777/)

İsmail MART 06-29-2016 07:03 PM

Dede Ve Nine Kukla Etkinliği Ile Birleştirilmiş Plan orneği | Okul Oncesi Etkinlik H
 
http://www.okuloncesietkinlikleri.co...3e32b5eaf8.jpg
Dede ve nine kukla etkinliği ile birleştirilmiş plan orneği; Okul oncesi eğitimde değerler eğitimi konusu , buyume aşamaları, sıralama yapma yada evimiz ailemiz konu ve kazanımlarını işlerken kullanabileceğiniz bu sevimli kuklaları yapmanızı oneririm.
Drama etkinliği icin merkezlerinizde bulundurarak cocukların kuklaları konuşturarak buyukleri ile iletişim yontemlerini oğrenebilir, bununla ilgili hikayeler oluşturabilmeleri icin resimlerini de kullanarak kendi kuklalarını oluşturup oynatmalarını sağlayabilirsiniz.
Dede ve nine kalıplarını kesip boyamaları istendi, gozluk icin şonil ,sac icin ip yada pamuk,Kıyafetleri icin kumaş, takı ve suslemeler icin pasta altı kağıdı ve boncuk, teni icin sececekleri grafon kağıdı, ve son olarak ta adana şiş yada cop şiş kullanılır,
Sanat etkinliği olarak yapım aşaması icin Grafon kağıdı buruşturularak kalıba yerleştirilir. Tanıdıkları yaşlı insanların ozellikleri hakkında konuşulur bu ozellikler doğrultusunda kuklalar tamamlatılır. Yanakları icin yuz boyası yada kırmızı pembe pastel boya kullanılır.
okul oncesi eğitimde muzik etkinliği orneği olarak ta Dedemin gozlukleri parmak oyunu ve şarkısının hareketleri hep beraber yapılır .Dedemin gozlukleri parmak oyunu cocuk şarkısı
Dede ve nine kalıbı icin linki tıklayın :
Dede ve nine kalıplarını hic bu şekilde bir etkinlikte gordunuz mu


[h=3]İlgili[/h]
Paylaş


Forum Saati: 07:58 PM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO