OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   TRAFİK VE İLK YARDIM HAFTASI ETKİNLİKLERİ (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/trafik-ve-ilk-yardim-haftasi-etkinlikleri-85/)
-   -   1-7 mayıs trafik haftası (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/trafik-ve-ilk-yardim-haftasi-etkinlikleri-85/1-7-mayis-trafik-haftasi-37/)

Aslıhan GÜNEY 02-23-2010 12:18 PM

1-7 mayıs trafik haftası
 
Trafik sorunlarını çözümlemek amacıyla bir çok Avrupa ülkesi aralarında anlaşarak bir konsey kurmuşlardır. Bu konseye Türkiye de üyedir. Merkezi Fransa'nın başkenti Paris'te olan bu konseyin üyeleri, zaman zaman toplanarak trafik sorunlarını görüşürler. Bu konsey Mayıs ayının ilk cumartesi günü ile başlayan haftayı "Uluslararası Karayolu Güven Haftası" olarak kabul etmiştir. Ülkemizde de trafik kazalarının önlenmesi yolunda çaba gösteren kuruluşlarca, aynı hafta "Trafik ve İlkyardım Haftası" olarak kabul edilmiştir. Bu hafta süresince; yayın organları aracılığı ile, trafik kazalarının önlenmesi için halka trafik kuralları anlatılır, trafik kurallarına uyulması gereği belirtilir. Okullarda öğrencilere trafik ve ilkyardımla ilgili bilgiler verilir.


Forum Saati: 01:48 PM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO