OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/)
-   YARATICI DRAMA ETKİNLİKLERİ (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/yaratici-drama-etkinlikleri-20/)
-   -   Eğlenceli drama :) (https://www.okuloncesietkinlikleri.com/yaratici-drama-etkinlikleri-20/eglenceli-drama-3201/)

Gonca GÜL 12-08-2010 02:41 PM

Eğlenceli drama :)
 
güle güle kullanın :)
(alıntı)
Çocuklara tek sayfa halinde gazeteler dağıtılır. Bir sayfa da öğretmen alır. Çocuklara ‘’Elinizdeki gazetede neler görüyorsunuz’’ diye sorulur, cevaplar alınır
Daha sonra öğretmen elindeki tek yaprak gazeteden bir şekil düşünür. Örneğin ortadan eliyle büzerek benim gazetem aslında bir "papyon" der Çocuklara sırası ile ‘’Peki sizin gazeteniz ne olabilir acaba’’ diye soru yöneltir Çocuklar sırayla gösterirler.
Daha sonra çocuklara ‘’Ben bir uçurtma yapmaya karar verdim hadi hepimiz uçurtmalarımızı uçuralım hava çok güzel’’ dediğinde bütün sınıf müzik eşliğinde uçurtmasını uçurur. Sonra müzik kapatılır ve ‘’Aaaaaa! Aslında bu bir tarla hadi herkes tarlasını yere koysun ve tarlada tohum olsun, miniciksiniz şimdi’’ der ve çocuklar gazete üzerinde minicik olur. ‘’Eveeeet tohumlar yavaş yavaş büyüyor Galiba kocaman ağaç oldular, ağaçlar ne kadar sessiz. Şimdi ağaçlardan bazılarına dokunacağım ve birer kelebek olacaklar, kelebekler ağaçların arasında uçacaklar. Şimdi de ağaçlar ve kelebekler birlikte dost olmuşlar çok mutlular ve mutluluk dansı yapıyorlar’’ der ve çocuklar beraber dans ederler. Öğretmen bu arada karnına çöp torbasını tutar ve açar. ‘’Ormana bir kanguru gelmiş isterseniz bu aç kangurunun karnını doyuralım’’ der. Çocuklar yerde serili gazeteleri öğretmenin tuttuğu çöp torbasının içine doldurur Daha sonra bu çöp torbaları bağlanıp 2 tane top yapılır ve çocuklar iki gruba ayrılıp ‘’ Şimdi tren olalım çocuklar herkes vagon ama vagonlar birbirinden sakın kopmasın’’ denir ve öğretmen çocuklardan iki tanesini lider seçer, sıraların karşısına geçirir ellerine çöp torbasından yaptırdığı topu verir. Lider çocuklar sıra ile topu arkadaşlarına atarlar, her atılan çocuk topu kapar, lidere atar ve çömelir Lider ikinci sıradaki çocuğa atar o da lidere atar ve çömelir. Bu şekilde her çocuk sıra ile atmış ve çömelmiş olur. İlk bitiren grup birinci olur ve alkışlanır.

Esra ŞEN 12-08-2010 05:28 PM

tesekkürler cnm

Gonca GÜL 12-08-2010 06:09 PM

rica ederim canım :)

haticekzgn 12-19-2018 04:38 PM

bna bitane dramatik etkinliği örneği yazar mısınızz lütfen internetten olmasın


Forum Saati: 03:29 PM

Forum Sistemi vBulletin Jelsoft Enterprises Ltd.
2015


Seo Yazılımı vBSEO