OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın - Tekil Mesaj gösterimi - Kilden tatil çerçevesi yapalim
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-22-2015, 07:43 PM   #1 (permalink)
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ismailmart
ismailmart
İşin Ustası
ismailmart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.ismailmart Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Kilden tatil çerçevesi yapalim


Gerekli Malzemeler:

Değişik renklerde polimer kil
Çöp şiş çubuğu
Polimer kil şekillendirme aletleri
Kurdele
Silikon tabanca

Nasıl Yapacağım ?
Açık renkli hamurdan büyükce bir parça alın ve elinizde yoğurmaya başlayın. Hamur rahatça şekillendirebilir hale geldikten sonra oklavayla açın ve yuvarlak hamur kesicisi ile, yuvarlak şekli çıkartın. Eğer kesiciniz yoksa, evde bulabileceğiniz boyutları uygun herhangi bir yuvarlak cismi, boyutları uygunsa kullanabilirsiniz.
Hamur şekillendirme aletiyle, yuvarlağın üst kısımını resimdeki gibi, hafif eğim vererek kesin. Eğer hamura şekil vermek için aletiniz yoksa, ucu sivri herhangi bir cismi kullanabilirsiniz.
Mavi hamurdan kavanozun suyunu yapacağız. Hamuru yine şekillendirilebilecek kıvama gelene kadar yumuşatın. Genişliği az önce oluşturduğunuz kavanoz kadar olmalı. Üst kısmına resimdeki gibi, yine ucu sivri bir cisimle dalga motifi verin ve kavanozun üst kısımına yerleştirin.
Kavanozun orta kısmına, yine ucu sivri aletle bir dikdörtgen çizin ve kenarlarından bastırarak bu dörtgeni kavanozdan ayırın.
Siyah hamurdan bir yuvarlak yapın. Bu kedinin kafasını oluşturacak. Beyaz hamurdan iki küçük top yaptıktan sonra kedinin yüzünün orta kısmına yan yana olacak şekilde yerleştirin. Burnu için pembe renkli hamurdan küçük bir üçgen yaparak yanakların ortasına koyun. Gözleri yine siyah ve beyaz hamurdan resimdeki gibi oluşturun. Kulaklar için siyah renkli hamurdan iki adet küçük üçgen parçası oluşturun. İç kısımlarına açık renkli hamurdan küçük üçgen parçaları yapıştırın ve baş kısmın üzerine oturtun. Çöp şiş çubuklarıyla yanaklarına minik noktacıklar yapın.
Siyah hamurdan iki adet top yapın ve elinizle ileri geri hareket ettirerek çok ince olmayan iki adet şerit oluşturun. Bunlar kedinin kollarını oluşturacak. Kedinin başını ve kollarını resimdeki gibi kavanozun üst kısmına oturtun.
Farklı bir renk hamurdan yine küçük bir parça kopartarak elinizle ince uzun bir şekil elde edin. Aynı şekilde oltanın ucunu ve solucanını oluşturun ve kedinin eline yerleştirin.
Balığın gövdesi için kırmızı renk hamurdan bir parça kopartın ve top yapın. Bir ucu biraz daha ince olacak şekilde elinizle bastırın. Gözlerini yine siyah ve beyaz renkli hamurdan oluşturun. Yüzgeçleri için küçük bir parça kopartın ve top haline getirin. Oluşturduğunuz top şeklini parmağınızla hafifce bastırarak biraz düzleştirin. Yassılaşmış olan şekli resimdeki gibi parmaklarınızın arasına iki ucunu bastırın. Çöp şiş çubuğu ile kenarlarına bastırarak yüzgeçleri oluşturun ve balığın gövdesinin kenarlarına yerleştirin. Aynı şekilde, ancak bu sefer biraz daha büyük şekiller yaparak balığın kuyruğunu oluşturun.
Turuncu renk hamurdan yıldız şekli çıkartın. Eğer yıldız şeklinde hamur kesiciniz yoksa, hamur üzerine çöpşiş çubuğunun sivri kısmıyla çizebilir ve kenarlarından geçerek hamurdan düzgünce ayrılmasını sağlayabilirsiniz.
Farklı bir renk hamurdan minik parçalar kopartıp top yaparak kavanozun dibine yerleştirin. Yeşil renkli hamurdan ince uzun parçalar oluşturun. Bunun için yine küçük top parçaları yapın ve elinizi bu parçalar uzayana kadar ileri geri hareket ettirin. Yaptığınız yosunları kavanozun dibine yerleştirin.
Balığı ve deniz yıldızını da kavanozun dibine yerleştirdikten sonra çerçevenizi fırına verebilirsiniz.
Çerçevenizi duvara asmak için, renkli kurdelelerden veya farklı iplerden yararlanabilirsiniz. Kurdelenizi veya ipinizi arzu ettiğiniz uzunluğa getirin ve silikon tabancasıyla arkasından yapıştırın. Fotoğrafınızı da çerçeveye tutturmak için UHU Pattafix kullanabilirsiniz.

__________________
"GeLeCek OkUlÖnCeSi İlE şEkİlLeNeCeK"
ismailmart isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla