Bahceşehir Okulları 81. kampusunu Samsun’da… - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 09-09-2016, 05:06 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Bahceşehir Okulları 81. kampusunu Samsun’da…Bahceşehir Okulları 19 Mayıs Kampusu'nun acılış torenine Genclik ve Spor Bakanı Akif Cağatay Kılıc, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Buyukşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Bahceşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yucel, AK Parti İl Başkanı Muharrem Goksel, İl Emniyet Muduru Vedat Yavuz, İl Milli Eğitim Muduru Coşkun Esen, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşcı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, TSO Yonetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iş adamları, veliler ve oğrenciler katıldı.
Anaokulundan itibaren STEM eğitimiyle geleceğe hazır bireyler yetiştiren Bahceşehir Okulları ’nın Samsun ’daki yeni kampusunde anaokulu, ilkokul ve ortaokul oğrencileri eğitim gorecek. Bin 340 oğrenci kapasiteli kampuste tam donanımlı bilim laboratuvarı, muzik, resim, teknoloji, tasarım atolyeleri ve STEM Center bulunuyor. Kapalı spor salonu ve yarı olimpik yuzme havuzunun da bulunduğu kampus, Bahceşehir Okulları ’nda verilen kaliteli eğitimi fiziksel olanaklarıyla destekliyor.
“11 BİN OĞRETMENİMİZDEN FİRE VERMEDİK”
Torende Bahceşehir Okulları Karadeniz Bolge Koordinatoru Savaş Boyar ’ın acılış konuşmasının ardından kursuye cıkan Bahceşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yucel, “Bahceşehir Uğur Eğitim Kurumları, eğitim yatırımlarına devam ediyor. Hem Turkiye ’de hem de yurt dışında devam ediyor. Şu anda 185 eğitim kurumumuzla Turkiye ’de 120 bine yakın oğrenciye hizmet veriyoruz. 11 bin calışan oğretmenimiz var. Gururla şunu soylemek istiyorum, 11 bin oğretmen icerisinde biz bir tane bile fire vermedik. Hepsi de sağlam, temiz, vatan, millet icin carpışan oğretmenlerden oldu. Onun icin arkadaşlarıma bu titizlikten dolayı cok teşekkur ediyorum. 15 Temmuz ’da Turkiye karanlık bir gece yaşadı. Keşke bunlar olmasaydı ve bizde Ankara ’daki okulumuzun adını 15 Temmuz adını koymasaydık. Ama halkın o milli mucadelesi, polisimiz ve askerimiz ile birlikte verdi ve Turkiye boyle bir karanlık emellere alet olmaksızın darbe girişimini puskurttu” dedi.
Eğitimcilerin bir yerden direktif alamayacağını, sadece oğrencilerini yetiştirmesi gerektiğini belirten Yucel, “Bizim işimiz eğitim. Eğitimciler bir yerden direktif almaz. Eğitimcinin yolu bellidir. Oğrencilerinin hizmetindedir. Oğrencilerini yetiştirir. Bizim kendi okullarımızın kendi bir duruşu vardır. Turkiye Cumhuriyeti Devleti ’nin, Milli Eğitim Bakanlığı ’nın temel yasaları ongorulerek bu hedefte devam ederiz. Oğrencilerimiz memleket sevsin, milletini sevsin. Değerlerine, kulturune ve medeniyetine onem versin. Bu temelleri actıktan sonra evrensel dunyaya acık olsun istedik. Eğer sizler ve bizler bu temel yapıları oluşturamazsak, bunun uzerine oğretim inşa edersek biz onlara teknoloji oğretebiliriz, ucakta yaptırabiliriz ama o temel değerleri vermezsek, işte o Meclisimiz bombalanır. Onun icin bizim onceliğimiz insan olmaktır, ahlaktır, vicdandır ve cumhuriyetimizin temel ilkeleridir. Biz bunları yaptıktan sonra oğretime geceriz. Oğretimde de hedefimiz 21. yuzyıl becerilerini cocuklara kazandırmaktır” diye konuştu.
Samsun ’da ozel eğitim kurumlarının artmaya devam ettiğini ifade eden Buyukşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, “Buranın karşı tarafı da boş. İlerleyen gunlerde burası belki bir universite kompleksi gibi olabilir. Bundan 15 sene once ceşitli bilim insanları ve eski Devlet Bakanı Atilla Karaosmanoğlu Samsun ’a geldiğinde ona yeni belediye başkanı olduğumu ve Samsun ’u onumuzdeki surec icerisinde yapmam icin tavsiye edecekleri bir şey olup olmadığını sorduğumda bana ilk yapmam gereken şeyin ozel eğitim olduğunu soyledi. Ondan sonra ozel eğitim merkezleri Samsun ’un her tarafında acılmaya başladı. Daha ozeli sağlık hizmetleri Samsun ’da inanılmaz boyutta gelişti. Neredeyse devletin hastanelerindeki yatak kapasitesi kadar ozel sektor hastanelerinde yatak var. Bu gelişmiş bir alt yapı tesisleri ile birlikte oldu” şeklinde konuştu.
“SAMSUN ’UN TURKİYE İCİN AYRI BİR ONEMİ VAR”
Konuşmasına 3 Eylul ’de Cukurca ’da gazi olan Yavuz Mete ’nin bu akşam şehitlik mertebesine ulaştığını soylemesiyle başlayan Genclik ve Spor Bakanı Akif Cağatay Kılıc, “Kendisine Allah ’tan rahmet, ailesine sabırlar, milletimize başsağlığı diliyorum. Rabbim inşallah mekanını cennet eylesin. Samsun ’un ulkemiz icin cok ayrı bir onemi var. Samsun Milli Mucadele ’nin ilk adımının atıldığı ilimizdir. Gazi Mustafa Kemal, İlkadım ilcemizde Samsun ’a ayak basıyor. Oradan istiklal ateşini yakarak Meclisimizin acılışına, Cumhuriyetimizin ilanına ve 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılına muasır medeniyetler seviyesine hep beraber taşıyacağımız Turkiye Cumhuriyeti devletimiz kurulmuş oluyor. Samsun ’un Karadeniz ’in en buyuk şehri olması, en geniş alana sahip olması sebebiyle gercekten en onemli illerimizden birisidir. Turkiye ’nin sayılı tarım illerinden ve aynı zamanda cok onemli bir medikal sanayisi vardır. Bunların gelişmesi icin sanayi ile beraber atılacak adımlardan biri, genclerimizin kendilerini yetiştirebilecekleri bu tip eğitim kurumlarının kurulmasıdır” dedi.
Bakan Kılıc şoyle devam etti:
“FETO ’nun 15 Temmuz ’daki darbe girişiminden bu yana neredeyse 2 ay gecti. Keşke 15 Temmuz olmasaydı. Fakat 15 Temmuz gecesinden cıkaracağımız cok onemli sonuclar var. Nasıl ki 19 Mayıs ’ta bu ulke, bu millet Gazi Mustafa Kemal ’in onderliğinde esarete ‘hayır ’ dediyse, 15 Temmuz gecesi bu millet kesinlikle terore, devletini yıkmaya calışanlara, Cumhuriyetini, demokrasisini, hukuk duzenini yıkmaya calışanlara gecit vermeyeceğini tum dunyaya haykırdı. Cumhurbaşkanımızın cağrısı, Başbakanımızın daveti ile akın akın sokaklara inen her vatandaşımız, biz Samsun ’da da tum siyasi parti il başkanları ile beraber ve tum farklı noktada duran vatandaşlarımızın katılımı ile bir miting de yaptık. 15 Temmuz gecesi de 81 ilimizde olduğu gibi Samsun ’da da birdik beraberdik, hicbir farklılığımız yoktu ve tek bir şey soyluyorduk. Bu devletin milletin geleceğini biz bir avuc teroriste teslim etmeyeceğiz ve etmedik. Buradan cıkaracağımız cok farklı dersler var. Biz eğitimlerimizi, oğretimlerimizi hayata gecirirken medeniyetlerimizin, geleneklerimizin, inancımızın gereği olan ve kulturumuzden gelen bu ozelliklerimizi de geleceğe taşıyacağız. Cunku 15 Temmuz gecesi gozunu kırpmadan canını veren 251 şehidimizin ortaya koyduğu duruş medeniyetlerinden aldıkları, inanclarından aldıkları ve bu milletin, bu devletin hainlere teslim edilmeyeceğinin en buyuk gostergesiydi.”
“FIRAT KALKANI OPERASYONU BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SURUYOR”
Fırat Kalkanı operasyonunun başarılı bir şekilde surduğunu belirten Bakan Kılıc, “Bugun Turk Silahlı Kuvvetlerimiz bu hain darbe girişiminin uzerinden henuz 2 ay gecmeden cok onemli bir harekatı Fırat Kalkanı operasyonunu cok başarılı bir şekilde Suriye ’de icra etmektedir. DAİŞ teroristlerine karşı, El Kaide teroristlerine karşı, El Nusra, YPG, PYD teroristlerine karşı bu ulkenin, bu vatanın 910 kilometre sınırını korumaktadır. Uluslararası haklarımızdan kaynaklanan meşru mudafaa hakkımızı kullanmaktadır. 15 Temmuz gecesi sonrası bazıları TSK ’nın bu tramvayı atlatamayacağını ve uzun sure toplanamayacağını duşunmuşlerdi. Bu milletin evlatları bunun boyle olmadığını ve TSK ’nın icerisine sızmış olan bu hainlerin ayıklandıktan sonra ne gucte olduğunu tum dunyaya gostermiştir. Tum guvenlik guclerine Rabbim muvaffakıyetler versin. İnşallah ve şu anda emniyet teşkilatımız, yargımız son derece kararlı bir şekilde ve hicbir şekilde musamaha gostermeksizin adaletle bu teror orgutunun de uzerine gitmektedir. Bizler Başbakanımızın da dile getirmiş olduğu gibi en ince ayrıntısına kadar bizler elimizdeki tum verileri hata yapmamak icin en ince ayrıntısına kadar değerlendirerek kararlı bir şekilde yuruyuşumuze devam ediyoruz. Bu noktada milletimize karşı bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Milletimiz 15 Temmuz gecesi milli iradeyi temsil eden siyasilere bir ve beraber olarak milletin karşısında durmaya calışanlara, ihanet edenlere beraberce cevap verin demiştir. 7 Ağustos ruhu işte bunu ortaya koymuştur. Yenikapı ’da Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız, CHP Genel Başkanı, MHP Genel Başkanı, Genelkurmay Başkanımız, ulkemizin milletimizin en ust noktasındaki temsilcilerinin bir araya geldiği ve hep beraber dunyaya bu millet, geleceğe beraber yuruyecek haykırışını yaptıkları bir gun olmuştur. Bizim uzerimizde bunun sorumluluğu vardır. Bu noktadaki kararlı duruşumuz da devam edecektir” ifadelerini kullandı.
“MECLİSİMİZİ GEC ZİYARET EDENLER AYIP ETTİKLERİNİ SOYLEDİ”
15 Temmuz ’da bombalanan TBMM ’yi gec ziyarete gelenlerin ayıp ettiğini soylediklerini belirten Bakan Kılıc, sozlerini şoyle tamamladı:
“Diğer siyasi partilerden farklı duşunduğumuz konular da var. Farklı duşunduğumuz konular olmasaydı zaten Meclis ’te ayrı partilerde siyaset yapmıyor olurduk. Bu farklılıklar 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmamız icin belirleyeceğimiz yontemlerin muzakere yollarını acan şeylerdir. Yoksa bizim hedeflerimiz aynıdır. Hedeflerimiz, bu aziz milletimizin ve cennet vatanımızın en ust seviyelerde olmasıdır. G20 Liderler Zirvesi ’nde Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz gecesi yaşananları tum dunyaya birinci elden tekrar anlatma imkanı olmuştur. Buradan Batı dunyasına da seslenmek istiyorum. Bir araya gelmiş olduğunuz Avrupa Birliği değerleri soz konusu olduğunda konuşmaktan asla geri durmuyorsunuz. Bu doğrudur. Avrupa Birliği ’ne uyelik surecinde AK Parti hukumetlerinde yapılan calışmalar ortadadır. 15 Temmuz gecesi demokrasi, hukuk ve millete karşı silah cekenlere, bu devleti yıkmaya calışanlara karşı bu milletin yanında durmalılar. Darbeyi onledikten hemen sonra bu darbeciler ne oldu duşuncesine kapıldılar. Oncelikle secilmiş Cumhurbaşkanı ’nın, Başbakan ’ın, milletvekillerinin ve siyasi partilerin durumunu sormalıydılar. Oncelikle değerlendirilmesi gerekenler bunlardı. Demokrasimizin ne kadar sağlam olduğunu gormeleri gerekmekteydi. Ondan sonra farklı noktalardaki konular uzerine konuşmalıyız. Meclisimizin hainler tarafından bombalandığı o gece tum siyasi partilerimizin milletvekilleri oradaydı. Gazi ve aziz Meclisimizin dimdik ayakta durduğunu tum dunyaya gostermişlerdir. Bunu gormeliler. Meclisimize gelip inceleme yapan yabancı devlet adamları da ‘keşke daha once gelseymişiz ’ soylemlerinde bulundular. Gec geldiklerini ve bizlere karşı ayıp ettiklerini soylemek zorunda kalmışlardır. Keşke onlar bunları soylemek zorunda kalmasaydı, biz de onlara niye gec geldiniz demek zorunda kalmamış olurduk. Gelecekte bu tur adımları erken atmaları konusunda bu olay onlara ders olmuştur diye duşunmekteyim.”
Konuşmaların ardından kampusun acılışı yapıldı. Acılışın ardından Bakan Kılıc ve beraberindekiler kampusu gezerek bilgi aldılar.
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bahceşehir Okulları 2016-2017 Eğitim Oğretim yılına… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 09-19-2016 05:14 PM
Bahceşehir Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-16-2016 04:44 PM
Bahceşehir Okulları'ndan LYS tercihlerinde yuzde 99… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-15-2016 04:43 PM
Yetenekli robotlar Bahceşehir Universitesi’nde… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-11-2016 08:25 PM
İş dunyasının geleceği Bahceşehir Universitesi’nde… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-11-2016 08:25 PM