Öğretmen rotasyon tercih başvurularında son gün… - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 08-04-2015, 01:28 AM   #1 (permalink)
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Öğretmen rotasyon tercih başvurularında son gün…


Başvurular, 24 Orak Ayı mücahede bitimine büyüklüğünde kabul edilecek, atamalar ise 29 Orak Ayı'bile yapılacak. Atamalar yapılırken öğretmenlerin bakım puanları dikkate alınırken öğretmenlerin 40 tercih etme hakkı olacak.
Yer Değiştirme tercihleri hakkında vukuf veren Elazığ Devlet Milli Yetişek Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Bütün kamuoyunun bildiği gibi MEB sarıklı atama ve metatez yönetmeliğinin 48. maddesine bakarak bugün tıpkısı rotasyon sistemi getirmiş durumda olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bilimi Müdürü Bağlıtaş, "Yer Değiştirme şu şekilde uygulanacak. Tıpkı fariza yerinde 8 yılını doldurmuş olan öğretmenlerimiz, bu 8 sene uygulama şekli 15 yıldan başlanarak kademeli kendisine 8 yıla akıllıca yıllar içerisinde gidileceği üzere bu sene 15 yılını doldurmuş olan öğretmenlerimiz rotasyona tabi tutulacaklar. Biz Elazığ Diyar Milli Yetişek Müdürlüğü adına öğretmenlerimizin lehine tıpkı çizi biçimi ortaya koyarak diyar merkezini aynı kesim kendisine düşündük. Suret ve merkeze sınırlı köy ve kasabaları aynı toprak yerine düşündük. Ayrıksı taraftan Palu, Kovancılar, Karakoçan ilçelerini benzeri nahiye, Arıcak, Alacakaya ilçelerini tıpkı kesim, Beyaz Zehir, Sivrice ilçelerini bire bir kesim, Baskil, Keban ve Ağın ilçelerini de bire bir kesim adına düşündük. Bu bölgeler içerisinde el merkezini ele alırsak, memleket merkezi ve merkeze merbut köy ve kasabalar içerisinde bu sene 15 yılını doldurmuş olan öğretmenlerimiz internet zarfında 40 okul tercihi yaparak başvurularını tamamlayacaklardır. Başvurularda akıbet dönme ise yarındır. Öğretmenlerimiz başvurularını tamamladıktan bilahare 29 Temmuz Çarşamba haset rotasyonun, kayran değiştirmenin sonuçları açıklanacaktır" dedi.
Bu ünsüz göçüşmesi işlemi içerisinden yeğleme ettiği okullara atanamayan kayran değiştiremeyen öğretmenlerin, puan üstünlüklerine bakarak tertip yapılacağını tamlayan Bağlıtaş, "Sunu faziletli puandan olanlardan çekmek için valilikçe, müdürlüğümüzce yerleri belirlenecektir. Bu proses içerisinde özelikle öğretmenlerimizin lehine aynı karın yerine ortaya koyduğumuzu düşündüğüm demin genişlik ettiğim konu şöyle, Örneğin, Kovancılar ilçesinde 15 sene tıpkı okulda çalışmış amma el merkezine gelmeyi düşünmeyip o bölgede çalışmayı düşünen aynı meslektaşımız kendine arz yakın kaymakamlık olan Karakoçan ve Kovancılar yahut Palu ilçelerini tercih ederek veya Kovancılar ilçesindeki başka aynı okulu yeğleme ederek görevini gitmek istediği bölgede daim olmak imkanına kavuşacaktır. Bu konuda meslektaşlarımız amacıyla yıllardan beri yerleşmiş düzenlerini sürdürdükleri say bölgelerinden ayrıksı tıpkısı yere hasrolunmak istemiyorlarsa kendilerine tıpkısı derece tıpkısı yarar ulaşmak istedik. Uygulamayı üstelik bu şekilde gerçekleştirmiş durumdayız. Tercihlerini yapmamış olan meslektaşlarımız varsa şayet ferda akşama büyüklüğünde faaliyet saatleri içre tamamlarlarsa haddinden fazla elan uygun olacağını afişe etmek istiyorum" diye niteleyerek konuştu.
DÜNYALIK YILDIZTEPE*
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yucel: Sozleşmeli oğretmen kararı ile birlikte daha… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-30-2016 05:56 PM
Enver Yucel: ‘Sozleşmeli oğretmen kararı ile… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-13-2016 05:41 PM
BVU’da lisansustu programlara başvurular devam… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-11-2016 05:39 PM
37 bin öğretmen ataması için başvurular 31… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-06-2015 06:35 PM
Öğretmenlerin rotasyon tercih başvuruları başlıyor İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 07-28-2015 07:48 PM