Lokman Durak: ‘’AYM’nin zamanlaması yanlış’’ - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 08-04-2015, 01:28 AM   #1 (permalink)
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Lokman Durak: ‘’AYM’nin zamanlaması yanlış’’


Dershanelerin kapatılmasını öngören yasanın Kanunuesasi Mahkemesi (AYM) eliyle oy çokluğu ile tağyir edilmesi ile ilişik konuşan Garaz Yetişek Kurumları Umumi Müdürü Lokman Durak, ‘ ’Sunulan kararın zamanlamasının falsolu olduğunu düşünüyorum. Bu değişmeyen ya 4 kamer evvel, ya üstelik 4 kamer sonradan açıklanmalıydı. Eğer gerekçeli değişmeyen bile geç açıklanırsa bu yıl dershanecilik faaliyeti yapılamayabilir ’ ’ dedi. Temel Mahkemesi ’nin verdiği kararın gerekçesi, kapsamı ve yürürlülük halinin ehemmiyet taşıdığına değinen Durak, ‘ ’Fakat gerekçeli değişmeyen henüz resmi gazetede yayınlanmadan değerlendirme yapmak için er. Her ne karar verilirse verilsin Uğur Eğitim Kurumları seçkin ant hukuka hürmetli olmayı öge edilmiş ve ahbaplık devletinin kurallarını yatkın tıpkı kurumdur. Bugün da verilen murafaa kararına akıllıca cereyan edecektir ’ ’ diye niteleyerek konuştu.
’BIRÇOK HAVA DÖNÜŞÜM ÜZERE BAŞVURU YAPTI ’
Esas Mahkemesi ’nin sınıf kararını, dershanelerin mahsus benzeri bölümü hususi okula dönüştükten sonra aldığını belirten Durak, ‘ ’ 2 bin 200 civarında alim transformasyon üzere başvurdu. 400 civarında gelgel kendinden kapandı. 780 tanesi ise dershaneden okula dönüştü. Milli Eğitim Bakanlığı belli dershanelerle ait reorganizasyon yapacaktır. Zira bozma edilmiş tıpkı kanun var ’ ’ dedi.
’AKLA YATKIN ŞARTLAR OLUŞTUĞU TAKTİRDE DERSHANECİLİĞE DE DEVAM EDECEĞİZ ’*
Hedef Okulları ’nın, okula tahavvül kararını dershanelerin kapatılması kararından evvel aldığını rapor eden Lokman Durak, kurumun ilk okulunu 2 sene geçmiş açtığını söyledi ve Bahçeşehir Erek Terbiye Kurumlarının vizyonu ile kurulan Garaz Okulları ’nın, akademik eğitim modeliyle eğitime kullanılmamış bir yaklaşım sunacağına değindi.
VELİLER BIRDEN DEĞIŞMEYEN VERMEMELİ
Velilerin, bu süreçte rappadak değişmeyen vermemeleri gerektiğini vurgulayan Durak, “Henüz mahkeme kararı kararı ve gerekçesi ortaya çıkmadığından velilerimizin asude olmaları ve Milli Terbiye Bakanlığı ’nın laf ile ilişkin açıklamalarını beklemeleri gerekmektedir. Bu süreçte ege ve öğrencilerimizin maddesel ve manevi hakları kurumumuzun güvencesindedir ’ ’ diye konuştu. ‘ ’Erek Terbiye Kurumları kendisine temas koşulda velilerimizin yanındayız, velilerimizi ve öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz ’ ’ diyen Durak, hükümetin ve MEB ’in hem velileri hem bile kurumları bu süreçte mağdur etmeyecek tedbirleri ivedilikle alacaklarına olan inançlarının tüm olduğunu belirtti.
*
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bahceşehirli ’minik parmaklar’ İzmir’in gururu… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 09-10-2016 06:06 PM
Avrupa Birliği, ‘Girne’ ismi ile sadece GAU’yu… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-13-2016 05:41 PM
İstanbul’un 5 bin 400 ‘Uğurlu’ oğrencisi geleceğe… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 06-16-2016 04:48 PM
GAU’den, Soma’da şehit olan 301 Madenci’nin… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 05-25-2016 01:48 PM
YÖK’ten ’lisans tamamlama’ açıklaması İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-04-2015 12:39 PM