Hasta doktor etkileşiminde yeni adres sosyal medya… - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 08-04-2015, 01:28 AM   #1 (permalink)
İşin Ustası
İsmail MART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Bulunduğu yer: Diyarbakır
Mesajlar: 1.134
Konular: 1029
Aldığınız Beğeni:68
Beğendikleriniz:202
Rep Derecesi: İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.İsmail MART Artık Gurur Duyulacak Bir Durumdasın.

Hasta doktor etkileşiminde yeni adres sosyal medya…


Türkiye ’de serencam 10 yılda keyif alanında yaşanan değişimlerle alay malay insanların teknolojiyi henüz enerjik kullanmaya başladığını dile getiren Kıymetiharbiye Başmaklık Üniversitesi Mühendislik ve Tabiat Bilimleri Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Akademisyen Doç. Dr. Mehmet Nafiz Kültürlü, ‘ ’Bu noktada ayrı ayrı hikmet paylaşım platformları civar plana artık. Hastaların doktorlarla olan etkileşimi bu platformlarla henüz aktif olmaya başladı ’ ’ diyerek konuştu. İnternetteki uygulamalarla değişik platformlarda, bir nice hastanın doktorlarla etkileşim içine girdiğini tamlayan Görgülü, bu noktada bilginin güvenli ve istiğna edici olması, kaynağın verimli olması ve mahremiyet kadar etik unsurların gündeme geldiğine ilgi çekti. ‘ ’Temas ne kadar bu platformlarda vakit kaybetmeden doktorların bilgilerine saha verildiği, hastaların kimlik bilgilerinin hafi tutulduğu bilinse bile bu düz araştırmaya açıktır ’ ’ diyen Kültürlü, teknolojinin bu etkileşimde taraflara sunduklarının hem hastalar hem dahi etibba açısından önemini, lacerem bire bir değiş oluşturduğunu ve esenlik alanındaki artıları ile eksilerini incelemeye başladıklarını söyledi. Türkiye ’birlikte bu ve tıpkısı konuların masaya yatıldığı ayrımsız çalıştay düzenlediklerinden hezel eden Entelektüel, Porte Arpalık Üniversitesi yerine bu konuda 3 yıl evvel çalışmaya başladıklarını ve zaman geldikleri noktada makro sonuçlara vardıklarını tabir etti.
’HASTALAR DENEYİMLERİNİ PAYLAŞMA KONUSUNDA ABAT ’
Hastalar ve doktorlar beyninde vukuf paylaşımının sağlandığı platformlara interaktif, çevrimiçi ortam adını verdiklerini tamlayan Doç. Dr. Mehmet Nafiz Görgülü, bu ortamlarda hastaların deneyimlerini paylaşma üstüne oldukça rahat olduklarından küçümseme etti. Hastaların, paylaşımlarının ardından hızlı aynı şekilde ansız dönem aldıklarına birlikte aksan yapan Aydınlık, bunların sonucunda oluşan yapıya karmaşık hep adını verdiklerini söyledi. Sistemi anlamaya başladıklarında kocaman bulgulara ulaştıklarına dikkat çeken Görgülü, ‘ ’Bu sistemde kâh doktorların ve hastaların yöre plana çıkmaya başladığını gördük. Kâh soruların çok önem kazandığını ve aceleci benzeri şekilde yayıldığını da gözlemledik ’ ’ dedi. Kişilerin, hastalıklarla ilgilendiren bilgileri paylaşmaya mail çevrelerinden başladıklarını dile getiren Kültürlü, bu noktada teknolojinin sağladığı imkanlardan faydalanıldığını ifade etti. ‘ ’Birbirini tanımayan insanlar bu ortamlarda dertlerini paylaşabiliyor ’ ’ diyen Kültürlü, doktorların da bu aşamada paylaşıma karışma olup eksperlik bilgileri ile kişilere katkıda bulunduğunun altını çizdi.
ETIBBA BILGI PAYLAŞIMI ÜSTÜNE MESAFELİ
Bu platformlara dahil olan hekim sayısının artacağını fakat doktorların kişi aralarındaki paylaşımlarının hangi büyüklüğünde aktif olacağının keleş olduğunu belirten Entelektüel, doktorların bu ortamlarda bilgelik paylaşımı üzerine birbirleri ile mesafeli benzeri duruşları olduğunu tabir etti.
KADINLAR PAYLAŞIM KONUSUNDA HENÜZ AKTIF FIYAKA OYNUYOR
Elde ettikleri bulgular sonucunda seks faktörünün vukuf paylaşımında etkili olduğuna dikkat calip Doç. Dr. Mehmet Nafiz Aydın, ‘ ’Hikmet paylaşımı konusunda kadınların yoz enerjik ve tetikleyici ayrımsız cafcaf olduğunu gördük ’ ’ diye sözlerini noktaladı.
*
İsmail MART isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İstanbul Yeni Yuzyıl Universitesi’nin yeni Rektoru… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-26-2016 05:52 PM
Sosyal Medya Eğitim Zirvesi sosyalmedyazirvesi FARKLI SERBEST Z. ETKİNLİKLERİ 0 08-24-2016 12:14 PM
Eczacılık eğitiminde reform: İlac yerine hasta… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 05-16-2016 10:34 PM
KYK yurtları yeni eğitim ve öğretim yılına… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-04-2015 01:28 AM
Hasta sevklerindeki yeni uygulama mağdur ediyor ismrt GÜNCEL HABERLER 0 07-26-2010 02:32 PM